Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan tudom, hogy nem érvénye...

Honnan tudom, hogy nem érvényes a TAJ kártyám?

Figyelt kérdés
Passzív féléven vagyok az egyetemen szeptember óta, próbáltam utánajárni, hogy passzívosoknak fizeti-e a TB-t az egyetem, de mindenki mást mondott és máshová irányított, szóval még most sem tudom biztosan. Nem fizettem semmit, mert gondoltam, ha utólag kiderülne, hogy nem kellett volna fizetni, akkor már nem adnák vissza a pénzemet. Azóta voltam már orvosnál, és miután bediktáltam a TAJ számomat, szó nélkül megvizsgált, kezelt. Ha nem lenne érvényes, az ott helyben kiderült volna? Vagy előfordulhat, hogy ilyenkor szó nélkül kezelnek, és majd valamikor utólag fogom megkapni a magas számlákat a kezelésemre?
2012. jan. 5. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Dokinál rögtön jelezné a rendszer, ha már nem vagy biztosított.
2012. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, akkor megnyugodtam :) Csak mert ijesztgettek engem azzal, hogy nem előtte szólnak, hanem majd valamikor küldi a postás a csekket és eléggé paráztam, mert kórházban is voltam, meg mindenféle vizsgálaton, és úgy elég magas lenne a számla.
2012. jan. 5. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Kórházi számláról alapból nem küldhetnek csekket, hanem ha nem vagy jogosult, akkor az alap TB fizetésről, de az havi 5200 kb.

De nyugi, most már rögtön látják a rendszerben és nyomják a kezedbe a papírt, ha nincs TB-d.

2012. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!