Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A TB-t hogyan, hová kell...

A TB-t hogyan, hová kell befizetni és mennyit, önerőből (bővebben a leírásban alább)?

Figyelt kérdés

Sajnos önhibán kívül már nagyon rég óta munkanélküli vagyok. Először egyik napról a másikra megszűnt a munkahelyem, iszonyat sokáig nem kaptam másik munkát, hiába kerestem, aztán lebetegedtem és azóta egyre csak gyűlnek a szűnni nem akaró betegségeim, állandóan orvosokhoz járkálok. Előtte egészségesen sem kaptam állást, nem hogy most... Ajánlani sem tudtak sem az önkormányzatnál, sem a munkaügyi központban sem semmit egyszer sem, dunát lehetne rekeszteni minden alkalommal a munkanélküliekkel, amikor csak megyek, mert annyian vagyunk. Még csak közmunkára sem hívtak egyetlen egyszer sem, mert az sincs, de egészségügyileg alkalmasnak sem találnának most rá. Azt a nevetséges összegű kis 28500 Ft-os segélyt is elveszik ez év vége után a legújabb ostoba törvény szerint, mivel ez évben nincs 30 ledolgozott munkanapom (miért mindig a szegény és szerencsétlen emberekkel szúrnak ki?). Jövő évtől így azt sem tudom, mégis mi a fenéből fogom a gyógyszereimet kifizetni?! És a segély vagy álláskeresési járadékkal együtt (mit tudom én, mi a neve, de mindegy is) a TB-t is elveszik, nem fogják fizetni! Marha jó, most aki beteg huzamosabb ideje, és még állása sem volt és nem is tehet egyikről sem, az dögöljön meg, mert most már még az orvosi ellátásra sem lesz jogosult? Ezt mégis hogyan gondolják?!? Ez aligha emberi jogokhoz méltó...


Szóval legalább a TB-t kéne fizetnem valahogy, mivel rendszeresen rá vagyok szorulva az orvosi ellátásokra. Csak nem tudom, hogy hogyan kell ezt, hol kell szólni, hová kell és milyen módon befizetni, na és mennyit? Gondolom, havonta? És mikor kell az első befizetést csinálni? Van-e olyan időszak és ha van, mennyi idő ez, amikor még egy ideig jogosult vagyok a TB-re? Létezik-e olyan, hogy szociálisan rászorulóknak fizeti a TB-t esetleg az önkormányzat, ha van ilyen, akkor ki számít rászorulónak (én munkanélküli és beteg vagyok, apám nem él, anyum már rég óta nyugdíjas 75 eFt körüli nyugdíjjal, és a nyakunkon van a sajnos szó szerint elmebeteg, skizofrén, így 100%-osan leszázalékolt bátyám, akinek a rokkantnyugdíja szintén e körüli, egyéb jövedelmünk nincs, alig tudunk megélni úgy, hogy minden csekk be legyen fizetve mindig és kajánk is legyen, egyéb dolgokra már rég óta nem is telik...) , és hogyan megy ez, hol kell szólni? Stb... Minden a témával kapcsolatos tényeken alapuló, vagyis biztos információ érdekel!


Kérlek, aki biztosat tud, írja meg! Köszönöm szépen!


2011. dec. 8. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj az apeh-ba, kérd ki a csekkeket, utána próbálkozz az önkormányzatnál...
2011. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
APEH, ott elmondod mi a helyzet, kapsz egy nyomtatványt, kezedbe nyomják a csekket, vagy majd kiküldik postán. Önkormányzattól kérheted, hogy fizessék, szerintem neked fizetik is. Nálam nem fizették, mivel "túl jól" keres a párom. Havi 5100 azt hiszem a TB.
2011. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a lakóhelyed szerint illetékes APEH-hez kell bemenned, s ott elmondják a továbbiakat.

A szociálisan rászorulók valóban kérhetnek az Önkormányzattól méltányosságból fizetési átvállalást. Hogy ki számít szociálisan rászorulónak, azt a települési önkormányzat a saját rendeletében szabályozhatja, de tudomásom szerint tekintettel kell lennie a család egy főre jutó jövedelmére (a nyugdíjminimum összegére, ami jelenleg 28.500 Ft körül van) kiadásaira, stb.

A leírtak alapján úgy gondolom, hogy Te mindenképpen kimeríted a "szociálisan rászoruló" fogalmát, tehát feltétlenül próbálkozz az Önkormányzatnál!

2011. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Privátban irtad h válaszoljak, de az előttem szólók szinte mindent elmondtak.

A lényeg hogy ha idén dec 31 ig kapod a segélyt (rendelkezésre állási tám, vagy bérpótlo) akkor még 45 napig biztosított vagy (kb február 15 ig) annyi idő alatt el tudod valahogy intézni hogy valaki fizesse.

Ha ennyi egészségügyi problémád van meg kéne próbálni a ..nem mondom hogy leszázalékolást, mert már asszem rehab lesz csak jövöre.. De valamit. Ha nem sikerül azért mindenféleképp menj be az önkormányzatodhoz a szociális ügyek osztályra és kérd hogy fizessék jövöre a tb-d. anyagi okokra hivatkozva stb...próbáld meg kiharcolni valahogy. De lehet nem fog menni mert az egy háztartásban élők összjövedelmét nézik és ha az meghaladja talán a 28 500 at akkor nem adják..De ebben nem vagyok biztos. Mindenféleképp próbáld meg.

Ha nem fizetik akkor még febr.15 elötti napokban az apehnál kell bejelentkezned hogy te magadnak fizetnéd. Ök adnak nyomtatványt. Havi 5100 Ft azthiszem most ez a z összeg és késedelem nélkül kell mindig fizetni különben jövöre késedelmi kamatot számolnak fel. Remélem tudtam segíteni. Kitti

2011. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 11. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!