Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezekkel a problémákkal hova...

Ezekkel a problémákkal hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Kb. 6-7 éve folyamatosan pattanásos a bőröm, eleinte a kamaszkornak tudtam be, de miután elmúlt, már nehéz volt arra fogni.

Rengeteg mindent próbáltam, voltam több bőrgyógyásznál, kozmetikusnál, természetgyógyásznál. Semmi eredmény. Mostanában hullámzó a dolog, van hogy szebb a bőröm, de általában inkább csúnya..

Az lenne a kérdésem, hogy milyen kivizsgálásra menjek el? Nőgyóygász-endokrinológusra gondoltam, de mostanában nem fogok időpontot kapni, és nem is egy olcsó dolog. Ilyen esetben milyen kivizsgálásra, hova menjek? Vérképet kivel tudok nézetni?

Ha bármi sejtésed, tapasztalatod, véleményed van, várom szeretettel.. :))

Előre is köszönöm a válaszokat!!


2011. dec. 7. 21:22
 1/8 bánomisén ***** válasza:

Laborba, vérvizsgálatra háziorvos is beutalhat. A nőgyógyászhoz meg azért lenne érdemes elmenned, mert lehet, hogy hormonális okai vannak a pattanásaidnak, azt ő tudja kivizsgálni.

A csokifalást meg fejezd be, attól is csupa pattanás lesz az ember (már ha falod a csokit, ha nem, akkor nem szóltam :-)

2011. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz nem kell beutaló, endokrinológushoz igen. Mindkettő ingyenes, csak éppen ki kell várni X hetet/hónapot, de ha ennyi évig kihúztad pattanásokkal nem hiszem, hogy ez már olyan hosszú idő, de SZTKban mindkettő teljesen ingyenes.

Ha hullámzó ez az állapot, és egyáltalán semmilyen más tüneted nincs akkor viszont nem biztos, hogy hormonális oka van.(Pl: súlyproblémák, szőrősödés, hangulatzavarok, fáradtság, fejfájás, menstruációs zavarok, stb.)

Ha az endokrinológus, nőgyógyász nem talál semmit lehet próbálkozni szájon át adandó gyógyszerekkel, de SZTKban nem szívesen írják fel a bőrgyógyászok a lehetséges mellékhatások miatt, esetleg fogamzásgátló.

Addig is próbálj az étkezéseden változtatni, hogy minél kevesebb zsíros ételt egyél.

2011. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A nőgyógyászra is azért gondoltam, mert sok helyen olvastam, hogy valami gyulladástól is lehet, hátha esetleg az van, vagy valami szövődmény, akármi..

Ezt konkrétan, hogy valami gyulladás van akárhol a szervezetemben, a teljes vérkép kimutatja?

2011. dec. 7. 21:34
 4/8 A kérdező kommentje:

3-4 éve szedtem rá gyógyszert, sotretet, az valamennyire használt is, de mikor vége volt a kezelésnek, utána újra előjöttek. Mégegy kúrába nem akartam kezdeni, mert megijedtem időközben, hogy nagyon sok idő, mire kiürül a szervezetből, és inkább legyek pattanásos, minthogy meddő legyek.

Most egy éve yasminelle fogamzásgátlót szedek, azalacsony hormontartalmú, nem is vártam tőle javulást. (Nem is lett :D )

Sztk-ban is van endokrinológus? Vidéken lakom, itt még nem hallottam róla. Ha nincs lakcímkártyám, elmehetek nagyobb városba? :D

2011. dec. 7. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Van SZTKban persze, szép is lenne, ha nem, de átlag 2-3 hónap a várakozási idő...

Nem tudom, fővárosi vagyok, de menj le a háziorvoshoz, ad beutalót, és elirányít ahhoz a szakorvoshoz akihez tartozol, mert nálunk pl kérnek lakcímkártyát.

2011. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a két-három hónap az ezerszer jobban hangzik, mint a 8-9 :)) Köszönöm, mindenképpen bepróbálkozom akkor.
2011. dec. 8. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyedet érdemes megvizsgáltatni. Ez egy vérvétellel megoldható a háziorvosnál. TSH érték lehet magas, vagy alacsony, mindkettő rossz. Lehet. hogy baj van a hormonháztartással.

Egyébként okozhatja stressz is, vagy valamilyen gyulladás a szervezetedben(pl: petefészek).

2011. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Petefészekgyulladásom volt régebben, de az ki lett kezelve. Utána is voltam többször orvosnál, elvileg elmúlt akkor :S

Stressz is gyakori jelenség, mindig stresszelek, de ezzel nem tudok mit csinálni :S

2011. dec. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!