Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Görcsöl a gyomrom.2 No-Spa...

Görcsöl a gyomrom.2 No-Spa után be lehet venni egy Troparin-t?

Figyelt kérdés
Bevettem 2 No-Spa -t mert nagyon görcsöl a gyomrom, és szélgörcseim is vannak néha. Semmi nincs itthon szálgörcsre (pl: Espimisan) Ez az ucsó lehetőség hátha beválik...
2011. dec. 5. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, kcisit utánanéztem, a no-spa hatóanyaga (nem tudom, hogy simát vagy forte-t vettél-e be, a sima az 40 mg, a forte 80 mg drotaverin-hidroklorid. 160 mg-ot erős hasgörcs esetén nyugodtan be lehet venni, meg esetleg mellé egy sima fájdalomcsillapítót is (Algopyrin vagy Algoflex.)A troparin fő hatóanyaga a papaverinum-hidroklorid, ami a drotaverin mellett a másik fő görcsoldó késtzítmény. Nem tudom, mennyire bölcs dolog két különböző hatóanyagú, de hasonló hatású szert egyszerre bevenni. Bár egy tablettától nem hinném, hogy túl nagy veszélynek teszed ki magad.

A troparin tartalmaz még nagyon kis homatropin-metilbromid-ot is, ami enyhe kábító hatású szer, néha "aranyos" mellékhatásokkal. Tartalmaz még 20 mg fenobarbitálot, ami enyhe nyugtató-altató hatású, szóval... beveheted, de én inkább még egy nospa + egy algopyrinre szavaznék.

2011. dec. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!
2011. dec. 5. 09:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Remélem, már jobban vagy!
2011. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!