Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel? Kérdésed túl rövid,...

Vérvétel? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.

Figyelt kérdés

Vérvételre kell mennem,de eléggé parázok tőle.Nem tűfóbiám van,de a vérvételt nem bírom.Az injekciót azt bírom,attól semmi bajom,de a vérvételtől-ha rágondolok-rosszul vagyok.

15/F


2011. dec. 2. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

én rájöttem arra, hogy napokkal vérvétel előtt ügyelek a helyes táplálkozásra, és hogy kipihent legyek, mert így erős az idegrendszer, sokkal jobban le tudom küzdeni pszichésen az undort, vagy a félájulást.


pl egyszer ájultam el, és érdekes ez akkor volt, amikor előtte össze vesztem a párommal és azt hittem vége a világnak - másnap vérvétel és a padlóról mostak fel.

pedig soha nem ájulok el.


szóval ezekre kell ügyelni és akkor erős leszel lelkileg, testileg.

érdekes, de így van.

2011. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már olyan sokat voltam, hogy nem idegeskedem. Nem nézek oda közben és próbálom elterelni a gondolataim. De különösebben nem zavar a dolog. 20l
2011. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A szüleimmel való viszony miatt nem vagyok valami túl nyugodt. Valami nyugtató teát ihatok előtte?

Az meg hogy nem nézek oda nem jó,mert akkor kidőlök...

A vértől vagyok rosszul.A gondolatától is.

Fájdalmasabb mint egy injekció vállba?

2011. dec. 2. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:
A vérvétel olyan mintha boltba mennél. semmi különös. Elmész és kész. Nem kell előtte felkészülni, csak stersszeled magad!
2011. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos elég gyakran kell járni, úgyhogy már meg se kottyan. Olyan, mintha egy injekciót adnának a karhajlatodba, semmi extra, 10-15 másodperc alatt megvan. Nekem nem szokott fájni, csak utána kellemetlen kicsit, sokáig kell rászorítanom a vattát, de csak azért, mert vérzékeny vagyok.
2011. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad odanézni, és nagy levegő.

Szerencséd van, hogy pasi vagy, én most várom a harmadik gyerekem, és egy problémamentes terhesség alatt az 5x-i vérvétel a minimum. Van, hogy 6 ampullát kell megtölteni. :o((

A legbrutálisabb a cukorterheléses vizsgálat: éhgyomorra kell menni (ájulás kerülget alapból), vért vesznek, majd meg kell inni 2dl tömény cukros vizet (sokan hánynak), majd két óra múlva újabb vérvétel, aztán lehet táplálkozni normálisan... :oXXX


Na, örülj, hogy ezt nem kell kibírnod, egy egyszerű kis vérvétel ehhez képest smafu.


Arra figyelj, hogy a karosat feszítsd ki, amennyire csak tudod, mert akkor könnyebben megtalálja a vénádat. SAjnos nekem nehezen szokták, volt, hogy kétszer kellett döfni, mert nem jött a vér...


És még egy: ha 5 percig teljese erődből rászorítod utána a vattát, akkor kisebb az esélye annak, hogy belilul/kékül utána.


Legrosszabb esetben is egy hétig érzékeny utána, de akkor tényleg nagyon béna volt a nővérke...


Légy férfi! :o)


Ja, és ha úgy érzed, elszédültél közben, vagy rosszul vagy, akkor szólj, mert lefekhetsz egy ágyra utána, ez nem szégyen! Velem is előfordult már, nem is egyszer...

2011. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!