Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan működik egy CT vizsgálat?

Hogyan működik egy CT vizsgálat?

Figyelt kérdés

Még sose voltam ilyen vagy ehez hasonló vizsgálaton és foggalmam sincs róla, hogy hogy működik, vagy hogy mit kell csinálnom majd.

Aki esetleg volt már ilyen vizsgálaton, vagy tudja , hogy hogy megy ez annak megköszönném, ha leírná.

Előre is köszi a válaszokat!



2011. nov. 28. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bemész. Itatnak veled kontrasztanyagot. Lefekszel a "gépasztalra". Attól függ, mit néznek...bekötnek infúziót, amibe a gép nyomatja a kontrasztanyagot ismét. Ne mozogj, ne csinálj mást, mint amit a gép hangszórójából a doki mond. Ennyi kábé.
2011. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, ha jódra érzékeny vagy szólni kell.
2011. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs minden vizsgálaton kontrasztanyag, de a legtöbbön van. Vagy megitatják veled, vagy vénásan megkapod. De ez nem fáj, nem vagy tőle rosszul, emiatt ne aggódj egy percig sem. Felfekszel az asztalra, egy henger alakú gép pedig elkészíti a felvételeket. Gyakorlatilag ennyi.
2011. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy itatják vagy vénásan. Egyszerre is adnak kettőt, ha például áttétet keresnek. Így voltam én is azért írtam.
2011. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem állítottam, hogy ilyen nincs, de jó, lovagolhatunk szavakon és történeteken is. Amit én írtam, az az, hogy van vénás és "ivós" kontrasztanyag, más nincs. Értem ezalatt azt, hogy nincs tabletta-formátum, és nem is fogja a szentlélek "megkontrasztanyagozni". (Igen, most sarkítottam, hogy a szavakra, pláne az és/vagy különbségekre érzékenyek is értsék, mit írtam)
2011. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Kicsit eltértünk a tárgytól. Mindenkinek megvannak a maga korlátai. A tiéd azonnal látható... Részemről lásd a pontot ITT.
2011. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, én nem kötöttem beléd, leírtam a saját tapasztalatomat, amin Te felhúztad magad. Ok nélkül. Nem írtam veled ellentétes állítást sem, tehát a sértegetésed teljesen indokolatlan. Nem mintha egyéb esetben indokolt lenne. Szóval csak így tovább, hajrá.


Kérdezőnek pedig jó leleteket és egészséget kívánok:)

2011. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia, en egy 22 eves lany vagyok, en 1 honapja voltam CT n, en londonban elek igy azt tudom leirni hogy itt hogy zajlott le. nekem bevolt kotve az infuzio mert en akkor bent fekudtem a korhazba, mondtak h delutan CT, levittek, velem nem itattak meg semmit, eloszor is megnyugtattak h semmi fajdalmas dolgot nem csinalnak, csak fekudjek fel arra az " asztalra" amivel betolnak majd a gepbe nekem a tudomet neztek, igy engem teljesen nem toltak be, mivel en nagyon feltem beengedtek a parom aki foghatta a kezem ugy hogy nekem mindd ket kezen osszekulcsolva a fejem felett volt, tobb mint 1 orasra sikeredett az enyem, nehez latha volt eloszor a ver rog mert nalam azt talaltak, nekem fajt, mivel nagyon fajt a tudom es a mellkasom es nagyon rossz volt 1 oran keresztul mozdulatlanul fekudni, de az orvosok nagyon aranyosak beszeltek vegig ugy mint ahogy a parom is, nekem felidobe adtak be a kontraszt anyagot venasan, ami amugy semmi tehat nem erzel semmit se akkor se utanna! ne felj hamar tul leszel rajta, remelem nem ilyesztettelek meg, irj majd hogy mi lett az eredmeny, amugy miert kell menned? mit keresnek?
2011. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A vizsgálat elött lehet enni, inni vagy nem??

A válaszokat köszönöm:D!!

2011. nov. 28. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem lehetett enni. De, ha a dokid nem szólt külön, hogy éhgyomorra menj, akkor neked sem kell éhgyomorra menni, nagyon ügyelnek rá, hogy tudd, ha úgy kell.
2011. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!