Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtétnél lekötöznek? Mivel?...

Műtétnél lekötöznek? Mivel? Hol? Hova és hogyan?

Figyelt kérdés
még ha az ember akarna se tudna kiszabadulni?és ez mire jó?
2011. nov. 27. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Műtétnél nem kötöznek, hanem altatnak!
2011. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mikor a bal karomat műtötték 2x is, akkor a jobb kezem ki volt kötve, de csak az infúzió miatt. A lábamat békén hagyták :)).

2011. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Lekötöznek?Milyen műtétnél?Engem 95-ben mandula műtétnél lekötöztek a szemetek,pedig már nem gyerek voltam.Nekem az nagy trauma volt.
2011. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Legalábbis engem lekötöztek. Ált. a bokánál, a deréknál és ha jól emlékszem, az infúziós kezemet is rögzítették. Szerintem nem azért, hogy meg ne pattanjon félelmében az ember, hanem azért, hogy amíg el nem altatják, le ne zúgjon véletlenül a műtőasztalról, ha már kapott egy kis bátorító szurit.


Nyugi, nem kínpad, nem elevenen nyúzás, hanem műtét. Ha altatnak, úgysem érzed, amikor pedig ébredezel, addigra kioldoznak. Egyedül akkor ciki kicsit, amikor leszíjazzák az embert, mert az kicsit ijesztő lehet, de ha normális az eü. személyzet, akkor ezt a félelmet fel tudják benned oldani.


Egyébként műtéte válogatja valószínűleg, hogy lekötözik-e az embert vagy sem. Olyanról is tudok, akit nem kötöztek le, csak megkérték, hogy ne mozogjon, de az orrpolip-műtét volt (az enyém sérv és a kilnecvenes évek közepén volt, azóta sokminden megváltozhatott).

2011. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!