Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt olvasom, hogy sokan...

Azt olvasom, hogy sokan elájulnak vérvétel közben, vagy után. MIÉRT?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak ijesztő nézni ahogy egy vastag tűt szúrnak a karodba aztán látod ahogy egy csövön keresztül kifolyik a véred. Már maga a tűszúrás is kellemetlen, és olyan is van hogy nem találják el elsőre az eret. Én eddig hússzor adtam vért, soha nem volt még semmi bajom pedig nem vagyok nagydarab (70 kg) és a vérnyomásom is gyakran alacson. De sokszor láttam már olyanokat akik rosszul lettek véradáson. Nem testalkattól függ az biztos, volt olyan nő aki egész biztos nem volt 50 kiló és probléma nélkül leadta, de volt olyan is hogy egy kb. 120 kg-os srácot borogatni kellett mert elájult. És neki se az volt az első véradása.
2011. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért így nem igaz.

10 évig dolgoztam gyermeklaborban. Én nem mondanám, hogy sokan ájulnak el.

Amit eddig írtak neked az mind jó válasz és tanács, kivéve azt, hogy nem szabad inni előtte. Nem szabad, KELL inni előtte , mert összeesett, petyhüdt vénából igen nehéz vért venni, nem beszélve arról, hogy tényleg besűrüsödik(koncentráltabb) lesz a véred ha nem iszol.


Ha bizonytalan vagy,netán tűfóbiád van inkább kérd, hogy fekve vegyék le a vért, ha van erre lehetőség.

2011. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, legalább fél liter folyadékot meg kell inni. Az pedig tényleg ritka hogy valaki elájul, inkább csak megszédül az ember, kiveri az víz stb. Ilyenkor csak nyugton kell maradni és elmúlik. Esetleg ablakot szoktak nyitni, a friss levegő mindig használ.
2011. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat! Még egy kérdésem lenne, ha kérem, hogy fekve (legalábbis félig fekve) vegyék le a vért, akkor is lehetek rosszul, kerülhetek ájulás közeli állapotba? Mert nekem van egy fóbiám most, hogy ahogy majd folyik le a vér (persze nem nézek oda)elveszítem az eszméletem. Nem a vértől, hanem, hogy a szervezetem nem bírja majd. Mert most sem világos még teljesen, hogy az ájulás inkább a stressztől van, vagy a szervezet adja fel?
2011. nov. 25. 10:41
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha csak vizsgálati célból vesznek vért az nem nagy megterhelés a szervezetednek. Azt a néhány millilitert észre sem fogod venni, véradáson 4,5 decilitert vesznek, de még ez sem veszélyes. Ha rosszul lennél az inkább a stressztől lehet, próbálj ellazulni közben. Ne aggódj nem olyan borzasztó dolog mint amilyennek tűnik. Ha mégis rosszul lennél akkor sincs baj, mással is előfordul, pár perc múlva már kutya bajod sem lesz.
2011. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az ájulás (elalélás) szerintem pszichés eredetű, nekem is sikerült már laboratóriumi vérvételnél (néhány köbcentiméter vér leadás, a 108 kg-os csomagolásból) elgyengülnöm...

Ifjú kormomban az ilyen esetekre (is) mondtuk, hogy "dübörög a majré".

Az ájulás jelensége: elfeketedik a világ, elgyengül a láb. Nem rossz érzés, veszélyes inkább csak akkor lehet, ha az ember az ájulásakor egyedül van, kontrollálatlanul elvágódhat, aminek komoly (pl. fej) sérülés is lehet a következménye.

A vérvételnél nincs egyedül az ember, ráadásul előfordulhat az is, hogy már sürgetné a ("gyáva", félre forduló) páciens az orvost, hogy álljon már neki, essünk túl rajta- aztán kiderül, már le is vették a 2-3 ampullányi vért...

2011. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek! Túl vagyok rajta. Így útólag már nagyon szégyenlem magam, hogy emiatt majréztam, többé nem fogok.
2011. nov. 29. 12:06
 18/19 KOOK válasza:
Én is rosszul vagyok a vérvételtől nem tudok mit kezdeni vele. Nem a vér és a tű miatt egyszerűen már a rendelőben össze tudnék esni :D.
2018. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
En eppen most ajultam el :D soha semmitol nem ajulok el, de a verveteltol idonkent igen. Anyukam vette le reggel ebredes utan agyban fekve, megis annyira nagyon feltem, hogy ahogy kihuzta a tut, el is ajultam :D egyebkent elajulni nem kifejezetten rossz erzes, csak pihenni kell utana. Arra mar nem is emlekszem, hogy ajultam el, viszont az ebredes olyan volt, mintha aludtam volna. Nem is ertettem, miert neznek ugy :D csak aztan mondtak, hogy amugy elajultam, nem elaludtam. Szoval elajulni olyan, mint elaludni es felkelni. Talan meg almodtam is valamit, de nem emlekszem. Az ajulas egyebkent egyfajta "restart" az agynak. A felelem es a stressz annyira tulporget, hogy ujraindulsz. Ez megtortenhet panikbetegeknel vervetel nelkul is.
2018. aug. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!