Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy dudor van a lábamon,...

Ha egy dudor van a lábamon, hova kell fordulnom vele?

Figyelt kérdés

Két hete kb. megjelent a sípcsontomon egy kis piros dudor. Most olyan 5-6 cm átmérőjű, piros és érintésre, néha mozgástól fáj. Ha megfogom, érezhetően melegebb, mint a lábam másutt. Nem emlékszem, hogy bevertem volna.

Távol lakom a bejelentett címemtől. Hova fordulhatok? Ügyelet? Fognak ott vele érdemben foglalkozni szombaton? Már merev néha az egész lábam térdtől lefelé, mintha zsibbadna. Mi a fene lehet ez?


2011. nov. 19. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordulj sebészhez.
2011. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kullancs-csípés?
2011. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sebészet van hétvégén?

Második válaszadó: kizártnak tartom, hogy kullancs legyen. Nem láttam a lábamon és szúrásnyomot sem láttam. Rákerestem most a csípésnyomra, az enyém nem ilyen színű, alakú. Netes keresgélés alapján csontgyulladásra gondolnék, mert a sípcsontom mentén tapintható ki.

2011. nov. 19. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ami nyitva van korhaz/ugyelet a kornyekeden. Eloszor telefonalj, és majd eligazitanak. Távdiagnozisnak is van esélye, megmondják, hogy várhat-e hétfőig a dolog.

Mielobbi gyogyulast kivanok!

Majd megirod, mi derult ki?

2011. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajna megint csak halogatom. :( A gond, hogy éjszakás vagyok, munka után nincs erőm elmenni a kórházba, ha meg felkelek, 4 után hova menjek? Csütörtökön megyek abba a kórházba, ahova tartozom a lakcímem szerint, mert a mandulámat vizsgálják. Lehet, hogy kivárom addig és ott elmegyek a sebészetre. Majd írok, mi volt! Köszönöm a segítséged!
2011. nov. 20. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálj az ügyeletre. Én pesti vagyok, itt este 8-ig van rendelés... Ha Nalad csak 4-ig, akkor este indokolt az ügyelet, nem fognak elhajtani.
2011. nov. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál. Egy spéci gyulladásról van szó, így mondta a doktornő. A konkrét nevét is, de elfelejtettem. Valamilyen gyulladás, de nem csont. szöveti gyulladás.

azt mondta, elég makacs elhúzódó betegség is lehet, egyelőre megpróbálnak kezelni antibiotikummal. Táppénzre akart küldeni, mert feküdnöm kéne. Sajna ezt most nem tehettem meg. :S

De mindenemet ki fogják vizsgálni, mert akár a tüdőmben is jelenhet meg ilyen góc. volt már tüdő és garatröntgenem. a vizsgálatok még folytatódnak.

2011. nov. 25. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Koszi, hogy irtal!

Jaj, remélem, nem autoimmun!!!!

2011. nov. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!