Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az MRI milyen hangos? Kell...

Az MRI milyen hangos? Kell füldugó vagy nem fontos? Esetleg adnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs hangja. Közepes teljesítményű léptetőmotorokból és egy jól csapágyazott gyorsan mozgó gyűrűből áll. Max annyira hangos mint egy új kocsi belülről.


A nagy tömeg azért van, mert dugig van elektronikával, tekercsekkel.

2011. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam hogy nagyon hangos, és a wikipedia is ezt írta: "a hang intenzitása elérheti a 120 dB(A)-t (ami egy landoló sugárhajtású repülő motorhangjának felel meg). A fülek megfelelő védelme alapvető fontosságú mindenki számára, aki az MR szobában tartózkodik a vizsgálat alatt."


forrás: [link]

2011. nov. 5. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.

Én voltam már MR-en és megnyugtatlak, cseppet sem hangos :)

2011. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2011. nov. 6. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Én is voltam, és eléggé hangos volt a kattogás, zakatolás és kb negyed óráig tartott. Kissé zúgott a agyam utána :))
2011. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A készülék a mérések alkalmával erős búgó, berregő hangot adhat ki, ilyenkor a hanghullámokat hallhatóak."

[link]

Igen, elég hangos, én is voltam. De füldugó nem kell. Talán az is számít, hang szempontjából, hogy melyik testrészre irányul a vizsgálat. Nekem a fejemet nézték.

2011. nov. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam , ott hangos. Első alkalommal adtak füldugót, másodjára nem volt. Mivel agydaganatom van, a végére a fejem is iszonyúan megfájdult.
2012. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gábor19... ***** válasza:

1 és 3 Valószínüleg ti CT vitsgálaton voltatok, annak nincs hangja. Az Mr az más ebben egy szupravetető elektromágnes van ami felelős a hang hatásért.

Youtubon keress rá az "Mri sounds" kifejetésre, ott mutat pár videót..

Am füldugót tudsz kérni vizsgálat elött.

2017. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!