Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kit hívjon, hova menjen,...

Kit hívjon, hova menjen, akinek hírtelen valami rosszuléte lesz?

Figyelt kérdés
mondjuk otthon éjjel arra kelek, hogy vérthányok, vagy fáj valamim elviselhetetlenül, vagy ilyesmi, akkor kit lehet hívni? vagy mondjuk, ha nem mentőautós még a helyzet, de azért gyanúsan sűrgősnek tűnik, akkor kit? Kell valami sűrgősségi ügyeleti telefonszámnak, címnek kéznél lennie az embernek, mondjuk a saját kerületébe?
2011. szept. 30. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Legjobb egyből a mentőket hívni (104), ők nagyon gyorsan kiérnek. Kevésbé súlyos esetben elég lehet a helyi orvosi rendelő ügyeletét, de ők sokszor továbbirányítanak úgyis a mentőkhöz.
2011. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem árt, de én már hívtam mentőt egyszer, és kb. 45 perc volt, mire kiértek, szóval felőlük akár meg is dögölhetsz. Az ügyeletes orvos is ugyanennyire foglalkozik a betegekkel, legalábbis nálunk.
2011. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is iszonyú sok idő, mire kiér a mentő, volt, hogy egy teljes órát vártam rájuk. Ha nagyon súlyos a helyzet jobb autóval bemenni a kórházba, ha lehetőséged van rá (természetesen nem úgy, hogy te vezetsz.) Ha nincs rá mód, akkor marad a mentő, ügyeletet felesleges hívni szerintem, semmire nem jó.
2011. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Budapesten már hívtam párszor mentőt, 10 percen belül kiértek. Vidéken sajnos ez lehet jóval több. Az ügyelet viszont valóban nem sokat ér.
2011. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12:50 vagyok, igen! kifelejtettem,hogy én nem vagyok pesti, bár ott is hívtam kétszer mentőt és ebből az egyik volt az egy órás.
2011. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy milyen gyorsan jönnek hogy milyen az eset ami miatt hívják őket.Hányás rosszullét nem életveszély előbbre veszik a baleseteket infarktust stb.
2011. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az ügyeletet szoktam felhívni, ha a családban van valakinek rosszulléte, balesete és ott kérdezem meg, hogy kiküldenek egy orvost vagy mentőt kellek hívni? Felvázolom a helyzetet és csak tudják már hogy mi a teendő...
2011. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!