Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véres széklet kivizsgálásának...

Véres széklet kivizsgálásának leggyorsabb módja?

Figyelt kérdés
háziorvoshoz kell menni és beutal valami vizsgálatra, vagy egyből menni valamelyik ilyen osztályra, vagy, hogy működik? (igazából háziorvosom sincs, vagy nem tudom ki, most költöztem ide (Pest)
2011. szept. 28. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
háziorvos elküld vér, vizelet és széklet vizsgálatra(lehet, hogy a gyomrodból is jön vér, ha van feketés színe),és utána szakrendelésre. nekem azt mondta, hogy menjek el az sztk-ba a sebészetre, hogy megnézzék aranyerem van e vagy sem.(azóta se mentem el mert csak időszakos nálam ez a véres széklet).
2011. szept. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fáj is wc-zés közben, akkor lehet aranyér problémád van!
2011. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy végbélrepedés... nekem 3 éve az van, és sokszor előfordul hogy vérzik...sajnos...
2011. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

először is háziorvost kell választanod.a neten is megtalálod, hogy lakcím szerint kihez tartozol.

elmondod a panaszod, ő kikérdez, hogy milyen is az a véres széklet és aszerint dönt, hogy hova küld.

valószínű gasztroenteorológiára, annak is a proktológia

osztályára.

ott végeznek vizsgálatot, ha szükséges, hogy kiderítsék az okát.

ha sötét alvadt véres lenne a széklet az gyomorvérzésre utal, azzal nagyon gyorsan kell cselekedni.

ha friss piros a vér a papíron, lehet valóban aranyér, vagy repedés.

elhagyagolni egyiket sem szabad.

2011. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hol találom a neten, hogy hova tartozom, beírtam a kerületet és kiadott vagy 8 rendelőt és 40 orvost. a címemhez területileg legközelebb esővel próbálkozzak? az a baj, hogy a munkahelyemtől a lakásom kicsit messze van.


fájni nem fáj és most van elősször, nem is sötét, nem is világos, bár szerintem nem friss

2011. szept. 28. 08:20
 6/7 anonim ***** válasza:

hát válaszd a legközelebb esőt, praktikussági okokból, végül is szabad orvosválasztás van.

nálunk ( nem BP.) a dokinál ki van függesztve, hogy melyik utcák tartoznak hozzá.

de meg van a lehetőség, hogy , ha akarunk átmenjünk másik körzetbe.

én hál istennek meg vagyok elégedve a mi orvosunkkal , így ez eszembe sem jutna.

szóval keress fel egy közeli dokit, és mielőbbi javulást:))

2011. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na, rákerestem, itt a munkahely közelébe volt egy, elmentem, majd át kell kérnem magam, de adott beutallót, elmentem sebészetre, khöm "megnéztek" nem találtak semmit, de hát ez nem jelent semmit, úgyhogy jövő héten megyek komolyabb műszeres cuccra, hát nem örülök és úgy tűnt, mintha én akarnám, a doki azt mondta, most nem lát vért, akkor akkor jöjjek, ha tényleg véres, modnom, hát 4 órája az volt, hát asszondja most meg nem
2011. szept. 28. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!