Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit mondjak az orvosnál?

Mit mondjak az orvosnál?

Figyelt kérdés

A gondom nem vagyok önálló és most egyedül kell orvoshoz mennem. Tehát bemegyek a háziorvoshoz és mondjam a nevem és mondjam a panaszom?


Vagyis az így jó ha azt mondom Kis Vivien vagyok és nem mentem ma iskolába mert nagyon fáj a torokom és meg vagyok fázva. Igazolást szeretnék kérni.


2011. szept. 19. 10:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és itt nem kell bejelentkezni tehát csak le kell ülni és érkezési sorrandbe kell akkor befáradni az orvoshoz gondolom...?!
2011. szept. 19. 10:40
 2/12 anonim ***** válasza:

Jópár orvost ismerek, de szerintem az "igazolást szeretnék kérni" nem jó indítás.

Szerintem sokkal szimpatikusabb ha köszönés és bemutatkozás után elmondod a panaszodat, bár az orvos úgyis ezt fogja kérdezni. Megvizsgál, elmondja hogy miújság, kell-e gyógyszer, kell-e otthon maradnod. Aztán ha ez megvan, akkor kérdezz inkább rá. Ha azt mondja hogy nem kell otthon maradnod, csak gyógyszert szedned, akkor kérhetsz a mai napra igazolást, ha pedig otthonmaradást ajánl, akkor a kontrollvizsgálaton szokás igazolást adni tudtommal.

2011. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*és a TAJ kártyát ne tessék otthon felejteni. :)
2011. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. szept. 19. 10:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én dokim meg szokta ilyenkor kérdezni, hogy kell-e a mai napra is igazolás.
2011. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha bemész a váró részbe, érdemes udvariasan köszönni, és megkérdezni, ki volt az utolsó (vagyis ki után jössz te)

aztán bemész, köszönsz, elmondod, mi a gond, és hogy mivel rosszul vagy, nem voltál suliban se

fog adni igazolást

2011. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bemész a váróba, mondod, hogy Csókolom, Sziasztok! Ki után jövök? Megvárod míg sorra kerülsz. A dokinak is szépen köszönsz. Elmondod, hogy azért jöttél, mert nagyon fáj a torkod meg vagy fázva. Ő majd megvizsgál, és elmondja a továbbiakat. Ha iskola időben mész automatikusan fog adni igazolást. Ha délután akkor, mond, h ma isibe se tudtál menni mert úgy fáj.
2011. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tehát lógsz:) Én is csináltam ilyet,próbáltam erőltetni a köhögést,meg mondtam a dokinak,hogy kapar a torkom,de átlátott rajtam mint a szitán:D Persze adott igazolást,de sokszor nem szabad eljátszani!;)
2011. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


kedves utolsó nem lógok tényleg beteg vagyok..:S most voltam orvosnál azt mondta valami virusos fertőzés.. és nem mehetek kb szerdáig :@ pedig akartam mert az osztálytáncot tanuljuk..ááh..:/

2011. szept. 19. 11:22
 10/12 anonim ***** válasza:
TAJ kártyát vidd és ha befejezte a vizsgálatot mondd meg neki hogy szeretnél igazolást kérni mert ma nem mentél iskolába, és majd ő azt eldönti hány napra ír ki.
2011. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!