Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell a kórházban meghaln...

Miért kell a kórházban meghalnunk?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan családtagom és ismerősöm volt aki kórházba került, holott az orvosok szerintem tudták hogy már nincs sok neki hátra. Mégsem küldték haza utolsó napokra a szeretteihez, hanem inkább benntartották. Miért? A hálapénz itt nem segít, mert mamám is adott a dokinak, két nap múlva meg már halott volt!
2011. aug. 27. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

sokan bevitetik a mentővel a hozzátartozót mikor látják hogy rosszabbodik az állapota, és általában ilyenkor már csak pár napja van hátra a betegnek,


papám otthon hallt meg és mesélték hogy amíg kijöttek a hullaszállítók fel kellett kötni az állát hogy ne tátott szájjal meredjen meg.


Na pl az ilyenek miatt a hozzátartozóknak talán jobb is ha a kórházban hal meg a beteg.

2011. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én papámat hazaküldték,h nem tudnak vele mit csinalni,prosztatarákja volt,otthon halt meg.
2011. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, mert a kórházban valamivel több lehetőség van a szenvedés enyhítésére (pl. morfin). Más kérdés, hogy szervezés kérdése lenne otthonra is szakképzett személyzetet biztosítani (bár ez kissé utópisztikus, ha figyelembe vesszük az egészségügyi szakemberek számának alakulását az országban).

A másik az, hogy szerintem sok orvos fél a jogi hercehurcától (ha hazaküldi a beteget, aki ezután meghal, abból elvben lehetnek pereskedések).

2011. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!