Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hepatis B! Gyógymód? (lent)

Hepatis B! Gyógymód? (lent)

Figyelt kérdés
Augustusban onkentes veradason voltam es Ag Hbs pozitiv-nak jott ki. Csinaltattam ultrhangot a majam normalis parametereken belul van. A transzaminazaim normalisak a viremiam 7435. Az gasztoenterologus nem az mondta, h 10.000 viremia folott van interferonos kezeles, alatt nincs. Azt mondta, h ne egyek zsirosat, alkoholt ne fogyasszak, es 6 honaponta kontrollra kell menni. Most nem ertem, szedjek valamit? C-vitamin vagy barmi, amivel gyogyulni tudnek? Tapasztalatokat varok. 20/F
2011. aug. 20. 16:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnezest a gepelesi hibakert... Hepatitisz, stb.
2011. aug. 20. 16:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajna vírus kezelése, gyúgyítása csak interferonnal történik:S A C-vitamin nem fog ártani, de meggyógyítani nem fog, ahogy más sem. Teljesen egészséges életmód amit te tehetsz magadért. Később a betegség szövődményeit fogják leginkább kezelni.
2011. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Promiszkuus szexuális életmóddal vagy intravénás droghasználattal sikerült beszerezni 20 évesen a HBV-t? Esetleg mindkettő megvolt?

A HepaB legjobb terápiája, ha nem kapod el, gyógyítani ugyanis nem lehet, IFNa és lamivudin terápiát szoktak megkezdeni, de alig hatásosak. 6 hónaponta pedig azért kell kontroll, mert a betegek 5-10%-ában a HepaB krónikussá válik.

Szedhetsz C-vitamint, de totálisan fölösleges.

2011. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, h honnan kaphattam el. A csaladban senki nem fertozott, mutetem nem volt, fogaszati se. Nem vagyok drog elvezo, nincs se piercingem se tetkom. Akivel voltam ovszer nelkul ok nem fertozottek, mivel oltva voltak. Az en generaciom itt pedig nem kapott oldast. De ahogy olvastam egy egyszeru csok is eleg, mivel a testnedvekben talalhato meg a virus, ami a nyalat is bele erti. Szoval egy egyszeru csokolazas soran is elkaphattam. Ez az egyik legnagyobb szivas ami tortenhetett velem, innentol az eletem teljesen megvatozik. Nem lehet egy konnyen parkapcsolatom, mivel orvostanhallgato vagyok igy mar akarmilyen orvos sem lehetek...
2011. aug. 20. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Az oltás nem 100%os hep b-nél. Én úgy tudom , hogy jó 70-80 % os védettséget ad, és folyamatosan nézni kell antitestet is, mert van akinél egyszerűen eltűnik a szérumból egy idő után. Szintén orvostanhallgató vagyok de nekünk kötelező volt olttatni.
2011. aug. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először is próbálj megnyugodni. A HBV összességében kb. 10%-ban válik krónikussá, de ebben minden korosztály benne van. Te fiatal, (gondolom) egyébként egészséges felnőtt vagy, több mint 90% esélyed van arra, hogy nyom nélkül gyógyulj. Egyébként lamivudin-interferon kombinációt szokás használni antivirális kezelésként, de ezek szerint nincs is túl vagy viraemiád. A legjobb egy kis nyugalom lenne, mert a krónikus stressz nem tesz jót a celluláris immunitásnak. Fel a fejjel, igen nagy esélyed van a gyógyulásra!
2011. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a batoritast! Eddig rendszeresen sportoltam, szaladtam, usztam, fociztam. Amikor utana olvastam, a betegsegnek akkor olyan tanacsot is talaltam, h elso fazisban dieta+agynyugalom, ez a kezeles. Agynyugalom azert, mert ilyenkor bizonyitottam jobb a maj verellatasa. Ez igaz? Az orvos azt mondta, hogy eljek abszolut normalis eletet (alkohol, meg zsiros kaja nelkul). Tehat akkor kissebb-nagyobb megeroltetes belefer?
2011. aug. 20. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Háhá kollégák! :) Szintén orvostanhallgató vagyok. Bocsánat, nem akartam személyeskedőnek tűnni, de az általam látott/ismert HepaB-sek a fenti két populációból kerültek ki (+nosocomialis balesetek).

Az oltással tényleg az a probléma, hogy vagy bejön a szerokonverzió, vagy nem. Ilyen szempontból a HBV nem mondható szerencsés vírusnak. Ugyanez a probléma a krónikussá válással is. Hacsak nincs tudomásod a celluláris immunitást gyengítő egyéb betegségről, akkor igen valószerűtlen a krónikussá válás. Ugyanezért nem forszírozták valószínű a lamivudin-IFN terápiát, _de_ ettől függetlenül tényleg járj vissza folyamatos kontrollra, hogy az a bizonyos szerokonverzió (ritkábban pedig a hordozás) hogyan fog alakulni.

A stresszorokat tényleg próbáld csökkenteni, mert az nagyon nem kell most. A nyál pedig azért nem kifejezetten játszik szerepet, mert bár az antigén megvan benne, de jóval kisebb koncentrációban. Emiatt a vírus inkább horizontális transzmisszió során parenterális úton vérrel fertőz. Hemodialízis gondolom nem volt, esetleg trafó során vagy kontaminált tűvel a kórházban kaphattad el?

2011. aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hemodialízis nem volt, tudtom szerint korhazakban mindig steril tuvel dolgoztak. A ket lany akit emlitettem, biztos, hogy nem kaptak el, miutan megtudtam, hogy fertozott vagyok azonnal szoltam es a mindket esetben a teszt negativ lett. Egeszsegesnek mondhatom magam, nem tudok semmilyen mas betegsegemrol. A versulyedesem nem volt a normalis hatarokon belul, kissebb volt. Ezzel kapcsolatban, mi ugy tanultuk, ha nagyobb akkor van baj. A versulyedes a vorosvertestek szuszpenziojatol fugg es ebben szerepet jatszanak az albuminok is amit a maj termel. Majbetegseg eseten a gyogyulas erdekeben a maj kezd termelni mas feherjeket, igy az albumint kevesbe es ezert lesz a versulyedes nagyobb. Nekem kissebb...
2011. aug. 20. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!