Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez övsömör lenne? Képet...

Ez övsömör lenne? Képet mellékeltem lent.

Figyelt kérdés

kb 3 hete kezdődött először a jobb vállamon de ott eltünt magától kb 1 hétre rá és az az alsó ajkam alatt jött elő --- > [link]


lényeg hogy amikor icipicit birizgálóm pl ( borotválkozás közbe stb) akkor mintha picit ilyen gennyes lenne de nem viszket nekem , nem fáj ott mint ahogy az övsömörnél olvasni lehet ezek a dolgok nekem nincsenek szerencsére de mégis ott van és idegesit .


arcszeszt nyomok rá minden nap 2x bár nem tudom hogy van 1 értelme.


hogy fog ez eltünni ha egyáltalán ez övsömör? hpgyan jött ez elő? ha nem övsömör akkor mi?


2011. aug. 19. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az derékkörnyékén szokott lenni, ővszerűen.
2011. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg se kérdezem, hogy jutottál el az övsömör diagnózisáig (az övsömör a dermatómák mentén megjelenő, virális fertőzés okozta több száz apró vesiculából áll).

Ez pyoderma, egyszerű bőrgennyedés, amit leggyakrabban a bőrt kolonizáló pyogén coccusok (S. aureus, S. pyogenes) okoznak. Gondolom volt egy pattanásod, amit elnyomkodtál, elvakartál. Erre a folliculitis morfológiája illik a legjobban, de ha tovább kezelgeted szarokkal, akkor gyönyörű impetigo lesz.

Bőrgyógyászhoz menj el, majd ad rá antibiotikumos kenőcsöt, akármit. Ne otthon kezelgesd, mert súlyosabb lehet vagy hegesedhet.

2011. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm na ez már hasznosabb volt :)


mondjuk sejtem hogyan jöhetett elő.


Grappling en edzek 2 naponta és lehet hogy ott a szönyegen szedtem össze ha ezt összelehet.


pattanás nemvolt . Ment a pipa +1

2011. aug. 19. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:
A grappling nem tudom mi, viszont ha közvetlen testi kontaktust (vagy gyanítom, hogy edzőszőnyeget) igényel, akkor simán össze lehet szedni ilyeneket. Felületes hámsérülés, az ember szarik rá, majd jól begennyed. Ritkán előfordul így herpeses fertőzés (herpes gladiatorum) is, de erre már igazán bőrgyógyászt javaslok. :D
2011. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Küzdősport Brasil jitsu földharc szóval Sok izzadás és mocskos szönyeg ...


ezekszerint akkor ez a ludas .

2011. aug. 19. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!