Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epekő műtét után hány nappal...

Epekő műtét után hány nappal lettetek jobban, mit ehettetek? Stb

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen kivették az epehólyagomat. Már másnap ettem és azóta is mindent eszem (töltöttkáposzta sok tejföllel ha akarom), mert a májam jól bírja az epetermelést.

Hogy mit ehetsz utána az neked kell kipróbálgatnod. Attól függ, hogy evés esetén a máj milyen mértékben tud epét termelni. Ha csak keveset tud, akkor óvatosabbnak kell lenned a zsíros ételekkel, jobban oda kell figyelned. Ha bírja a terhelést, akkor semmilyen diétát nem kell tartanod.

2009. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. ápr. 15. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Par nap mulva rendbe leszel.. csak meg a varras fog kicsit fajni..

amugy par honapig szigoru dieta :P

de aztan mar ehetsz midnent tenyleg !!

jobbulast pusziii`

2009. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Zsírszegén diétás ételeket egyél, + sok nyers zöldséget és gyümölcsöt.
2009. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Engem 4 hete műtöttek laporoszkoppal , de sajnos nem sikerült. Egyébként már az nap fel kel kelni,10 nap és kiveszik a varratokat is.6hétig biztosan szigorú diéta. De kell , hogy kapjál az elbocsátáskor listát , hogy mit ehetsz.
2009. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az utolsótól hagy kérdezzem: miért nem sikerült a műtéted?

Köszönöm.

2010. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia 10:56-os

A húsz perces műtétből egy óra hossza lett.Fogadott orvosom volt.Műtét után semmit nem mondtak csak rosszabbul lettem a többiék mér sétáltak mikor Én még csak az ágyon jajgattam.Újra és újra vizsgáltak és semmi.Közölték két nap múlva át visznek a másik kórházba majd ott ki vizsgálnak.Ott állapították meg, hogy a májam 75% sérült,ki szúrták a vékony belemet amiből szivárgott a benne lévő mindenség és el vágták az epevezetékemet.A három ponthoz még kaptam 40 cm. vágást15cm. műcsövet +3napot az intenzíven +4hét kórházi ellátást +5hónap táppénzt.

2010. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!