Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatásos műtét után mennyi...

Altatásos műtét után mennyi rehabilitáció szükséges? Illetve szívbetegség esetén altatásos műtét javasolt-e?

Figyelt kérdés
Ha valakinek gondja van a szívével, végezhető-e altatásban bármilyen műtét? Illetve egy egészséges embernél mennyi idő alatt "tisztul" ki a szervezet az altatás által okozott "kár"-ból? (Ha van ilyen.) Tehát pl. meddig nem végezhető nehezebb fizikai munka.
2011. aug. 14. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Azt szokták az orvosok javasolni, ha valakinek sérve vagy egyéb műtétje lenne, de egyébként hajlamos a szívbetegségre (még nem az, csak mondjuk nagyon kövér), az jól teszi, ha még időben megműtteti magát, mert ha már szívbeteg lesz, nem fogják megműteni, mert nem biztos, hogy felébred. Nem bírja a szív az altatási procedúrát.


Nagyon nagy a rizikó, ezért szívesek közül csak életmentő műtétbe vágnak bele. Pl egy perforálódott vakbélgyulladás, amibe két napon belül belehalna. Az aranyerét és a tyúkszemét nem fogják megműteni.

2011. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A műtét akkor végezhető el, amennyiben a vérható haszon nagyobb a kockázatoknál. Ez így elég megfoghatatlanak hangzik, de nem is lehet konkrétabban nyilatkozni ennyi információ alapján. Aneszteziológus orvos feladata felmérni azt, hogy a műtéti érzéstelenítés/altatás mekkora kockázatot jelent (ehhez szükség van fizikális vizsgálatra, és a betegtől függő egyéb vizsgálatokra is).

A műtét utáni lábadozás idejét elsősorban nem maga az altatás, hanem a sebészi beavatkozás jellege és a műtét után szükséges további teendők határozzák meg, ami nagy mértékben egyéni. Ha egy egészséges embert szimplán elaltatnának, majd felébresztenének (pl. egy foghúzás erejéig), akkor szubjektíve pár órán belül, jogilag 24 óra múlva teljesen "tisztának" számítana. Ellenben pl. nagy hasi műtéten átesett, sok alapbetegséggel terhelt ember viszont van, hogy napokig lábadozik intenzív osztályon. Feltételezem, hogy konkrét példa lehet a kérdés mögött, ezért - épp a rendkívül széles egyéni variációk miatt - javaslom a kezelőorvossal beszélgetni minderről.

2011. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!