Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SÜRGŐS! Kaptam egy levelet...

SÜRGŐS! Kaptam egy levelet véradás után, most ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Pár óra múlva megyek vissza a véradó helyre, és megmondják. De ha valami jót tudtok addig írni, kérlek :S Remegek a félelemtől... Ezt küldték:


"Tájékoztatjuk, hogy legutóbbi véradását követően elvégzett laboratóriumi vizsgálatok során eredményeiben olyan eltérésr találtunk, amely az Ön következő véradását nem befolyásolja, de szabályozásunk alapján véradásra legközelebb két hónap múlva jelentkezhet.


A probléma jellegéről, a vizsgálatok eredményéről tájékoztatást kaphat véradáskor a kivizsgáló orvostól, vagy előzetes időpont egyeztetés után a legközelebbi Vérellátóban."


2011. aug. 8. 13:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Ebben az egy mondatban reménykedek: ''az ön következő véradását nem befolyásolja''...
2011. aug. 8. 13:01
 2/9 bix ***** válasza:
89%
lehet nem megfelelően tárolták a vért, vagy találtak valami olyan komponenst amit kimutattak de kiürül a szervezetedből. erre most nem tippelgetnék.
2011. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg alacsony vagy magas valami anyag benne, pl. vas vagy ilyesmi. Ha kiderül, hogy kicsit vérszegény vagy, lehet nem engednek egy darabig vért adni.

Gondolom a HIVtől rettegsz, de akkor két hónap múlva se lenne más a helyzet, szóval nyugodj meg szépen. És keresd fel a Vérellátót.

2011. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Volt már HIV-tesztem, negatív lett. De ugye lehet álnegatív is... Mondjuk adtam már vért tavaly, akkor érdekes módon nem volt baj... És azóta meg nem kaphattam el, előtte volt a gond :S
2011. aug. 8. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj! Valami minimális eltérés lesz, sztem, pl. alacsony a fehérvérsejt, vagy a hemoglobin, ezért kell várni, mert az néhány hét alatt rendeződik.

Majd írd meg, mit mondtak.

2011. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megírom, de áhh... teljesen megőrülök addig :S lesápadtam, leizzadtam, kikészülök :S Ha tehetném, bőgnék, de nem tehetem meg, mert mások is látnak :S
2011. aug. 8. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Elmész pisilni, ott tudsz kicsit pityeregni, de ne aggódj, felesleges.


Szerintem is két dolog jöhet szóba: vagy picit vérszegény vagy, vagy összeszedtél egy náthabacit, és azt sikerült kimutatni.


Azt meg te tudod, hogy nyugtatót, altatót, drogmaradványt, stb. kimutathattak-e, abban meg biztos lehetsz, hogy semmi komoly, mert nem ezt írnák.


Ideges voltam én is, mikor felhívtak a véradóból, hirtelen majdnem lefordultam a tűsarokról, de kiderült, hogy csak "behívó": 0-s a vércsoportom, és hiány volt belőle.

2011. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na, szerencsére nem volt semmi :) Csak azt nem értem, ezért minek kellett behívni? Lényegében álpozitív volt a teszt, azt megismételték, és kétséget kizáróan kiderült, hogy negatív... és ezért kellett bemenni, hogy ezt közöljék. Még mindig nem vagyok teljesen magamnál :S


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2011. aug. 8. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos 2017.okt , pár napja kaptam levelet a véradás 3 hete volt, hogy eltérést találtak a véremben ami hatással lehet az egészségi állapotomra vagy valahogy igy irták,mindegy bementem,és a hölgy nem sokat kertelve megmondta hogy hiv-virust találtak a véremben. Úgy hogy cumi van most,levettek azért egy kontroll vért most,de mondták hogy teljesen felesleges mert a fél liter véremből simán meg tudták állapitani a frankót, nincsenek már téves tesztek, ha ezzel a szöveggel hivnak be,bajban vagy !
2017. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!