Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik ilyen? (csoportos...

Létezik ilyen? (csoportos terápia)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy van-e ilyen csoportos terápiaszerűség, mint az amcsi-filmekben szokott lenni?

Lecsúszott embereknek, (nem feltétlenül drogos, vagy cigis), ahol növelik az önbizalmat, vagy hogy jobban érezzék magukat.

Vagy ha vki magányos + nem szereti embereket.

Én pl nehezen tudok kommunikálni élőszóba emberekkel.


2011. aug. 6. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az anonim alkoholistáknak biztos, hogy van.. anyukáknak is szoktak tartani akiknek pl. hiperaktív a gyereke, vagy fogyatékkal élő gyerekek szüleinek is szoktak tartani.. ilyesmire gondolsz?

Azt nem tudom, hogy csak úgy tartanak -e mondjuk önbizalom hiányosaknak, de a Nevelési Központban vagy Családsegítőben szoktak hasonló programok lenni.

2011. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van.Mondjuk, attól is függ, hol laksz, mert lehet, hogy nem minden városban működik ilyen szolgáltatás.Felénk úgy tudom, szorongóknak, pánikbetegeknek is van lehetőségük csoportos beszélgetésekre "terápiára", és egyéb érdekes ,hasznos elfoglaltságokra.
2011. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként Győr mellett lakom.
2011. aug. 6. 20:14
 4/7 anonim válasza:

Problémád megoldását,nem a végéről hanem az elejéről kellene kezdeni.Tehát nem a csoport therápiával,hanem egy szakorvosi(psychiáterrel történő beszélgetés)vizsgálattal.

A "vizsgálatra" azért lenne szükség,mert elsősorban a problémád OKÁT kell "megtalálni".Esetedben először az egyéni therápiától várható jelentős eredmény,későbbiekben

az orvos javaslatára következhet a csoport therápia.

A szakorvosi vizsgálatra a háziorvostól kell beutalót kérni!Amennyiben lakóhelyeden nincs ilyen szakorvos,tehát

utaznod kell,akkor a háziorvos ill.visszafele a szakorvos-

nak kell ingyenes utazási utalványt adni!!!!

Ha a leírtakkal kapcsolatban lenne kérdésed,nagyon szívesen és részletesebben is válaszolok !!!!!!!!

2011. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyagyás. Csak egyszerűen nem szeretem az embereket és ezért nem tudok velük kommunikálni: nem általánosítok. Van, hogy egy idegennel is jól kijövök. A környezetemmel van a baj.
2011. aug. 11. 15:02
 6/7 anonim válasza:

Nem arról van szó,hogy "gyagyás" lennél,de biztos van OKA,

hogy a környezetedről így vélekedsz.Abban a közegben érzed magad "rosszul" ahol nap mint nap élned kell !!!!!

Én csak azt az utat szerettem volna "megmutatni",amin elindulva jobban éreznéd magad és nőne az önbizalmad is!

Jelenlegi "állapotod" ,egy lázzal járó tüdőgyulladáshoz lehet hasonlítani:

- a lázcsillapítás CSAK tüneti kezelés,

- az antibiotikum szedése az OKOT szünteti meg,ami egyenlő "GYÓGYULÁS" !

2011. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De én nem akarok orvoshoz menni! :S
2011. aug. 11. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!