Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Plazmaferézist hol végeznek?

Plazmaferézist hol végeznek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, plazmaferézisben kell részesülnöm. Az ország másik végében van a klinika, ahol kezelnek. 1 éves kislányunk van, szeretném tudni, hol végeznek ilyen plazmaferézist. Debrecenről tudok, de az is elég messze van tőlünk.
2011. júl. 25. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezen a honlapon csak 3 címet sorol fel, 2 pesti, 1 az általad említett: [link]
2011. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ezt néztem én is. Akkor lehet mégis Bpest marad, az "csak" 120 km tőlünk :( Jaj.
2011. júl. 25. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Debrecen az biztos!!!!
2011. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És azt nem tudjátok, hogy ez ambuláns vagy kórházi befekvést igényel?

2011. júl. 27. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Halvány emlékként él bennem, h pár osztálytársam ment donornak és csak addig voltak bent, míg csapolták őket. Kb olyan véradásszerű. Kaját kapsz. Annyiban vigyázz, h sok mosdatlan ember jár oda potya kaja reményében, így legyél körültekintő, h mihez érsz hozzá.
2011. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én nem donornak megyek. Nekem kell kapnom vért, mármint egészséges vérplazmákat. Autoimmun betegségem van s emiatt akarják. 7x akarják megcsinálni, 2 naponta, szóval az 2 hét kórház :( S a kislányunk 1 éves, ilyen hosszú időre nem akarom egyedül hagyni az apukájával, mégiscsak sok lenne neki, ráadásul ő dolgozik. Azért keresnék közelebbi plazmaferézist végző helyet, hogy beavatkozás után esténként hátha haza engednének...
2011. júl. 28. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom, h nehéz elmenni két hétre, de a gyógyulás nemcsak a te érdeked, hanem a családodé is. Nekem még nincs gyerekem, de nagyon át tudom érezni, h mit érezhetsz, h ott kell hagynod, akár csak egy napra is. Remélem, h segít rajtad ez az eljárás. Fel a fejjel és jobbulást! :)
2011. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazad van abban, amit írsz. De a gyermek még olyan pici, 1 éves. A Párom el tudja látni, mindent meg tud csinálni, de ő dolgozik, táppénzre nem mehet (....), szabija nincs már ennyi. 360 km-re van tőlünk Pécs (oda kellene mennem), még látogatóba se tudnak lejönni, mert a benzinköltség kb 20.000 Ft lenne.

Kb 40 % esély van arra, hogy segítene a kezelés. 19 betegből 8-nak segített. Sajnos ez egy ritka betegség (elment a látásom a bal szememre 3 hónapja, kiderült hogy autoimmun betegség), és nincs garancia arra, hogy segít ez a kezelés, vagy hogy x idő múlva nem jön újra elő.

Plusz erős gyógyszereket is kell szednem, ezek mellett egyelőre nem vállalhatunk újra gyermeket, szerettünk volna kistestvért, de az sem fog sikerülni. Évek múlva pedig már kifutok az időből, jelenleg 33 vagyok.

De próbálok pozitívan gondolkozni. S töröm az agyam a pécsi úton.

Mégegyszer köszönöm, kedves és figyelmes vagy :)

2011. júl. 29. 07:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Elszomorít, h ilyen a helyzetetek. Sajnos, nem Mo-on és Bp-en lakom, pedig akkor befogadnálak titeket arra a két hétre. Nem gondoltál még, h felvedd vmi segélyszervezettel a dolgot? Hátha lenne valaki aki segít és megszállhattok meg vigyáz valaki a picire is, míg téged kezelnek. Én ugyan nem vagyok vallásos, de azt tudom, h ha bármelyik egyháznál érdeklődsz, akkor ők leszerveznek neked valamit.
2011. júl. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy. Pécsett a klinikán van vendégszoba, oda elvileg jöhetne a kislányunk de mivel ez vércserének számít, engem nem nagyon fognak engedni felkelni. Tehát kell valaki aki ellátja a gyermeket. Párom nem tudna a munkája miatt lejönni. Nagyszülőkre sem akarnám 2 hétre bízni. Lehet az lesz, hogy amíg a Párom dolgozik, addig napközben hol egyik, hol másik nagyszülőnél lesz a kislány, esténként pedig a Párom ellátja Őt. De még gondolkozok azon is, hogy bevállaljam-e a plazmaferézist, sajnos félek a tűtől és a vértől is, fóbiám van :( És nem 100 % hogy segítene rajtam. Majd még erről beszélek a professzor úrral, aki kezelni fog.
2011. júl. 29. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!