Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hová kell mennünk ebben az...

Hová kell mennünk ebben az esetben?

Figyelt kérdés
a férjem nagymamája szegeden lakik,de most 3 hónapra felköltözött hozzánk hogy amíg elkezdődik a bölcsi,addig tudjon vigyázni a picire míg mi dolgozunk!haza nem tud menni mert nem tudnám másra bízni a gyereket!mostanában nagyon bedagadt a lába!szerintem a körzeti orvoshoz kéne mennie,de a miénk is el kell hogy lássa?vagy hova menjünk?
2011. júl. 21. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van tajkártyája,akkor bárhova.Akár a körzetihez,akár kórházba.Azért mert "nyaral" az ország másik végén,attól el kell látni!!
2011. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem!akkor ezek szerint köteles ellátni a mi háziorvosunk ugye?
2011. júl. 21. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a háziorvosod nem köteles ellátnia, a háziorvos csak a hozzá tartozó betegeket köteles ellátni s a nagymamának gondolom nem ő a háziorvosa. Ennek ellenére, én bemennék a háziorvosomhoz vele, hogy vessen rá egy pillantást, mert messze lakik, stb s mondjon egy ötletet hová lehet vinni a nagymamát. Vagy ez, vagy a kórházi ügyelet.

Van valami szívbetegsége, vagy panaszkodik, hogy szorít-szúr-nyilall a szíve, vagy mikor megy fel a lépcsőn meg kell álljon, mert nem kap levegőt stb? Szed valami gyógyszert? A lábdagadáson kívűl van más panasza? Ha tudjátok róla, hogy szívbeteg akkor irány a kardiológia.

2011. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A körzeti orvos nem köteles ellátni, de beviheted az ügyeletre, ott kötelesek megvizsgálni, ellátni vagy szükség szerint beutalóval tovább küldeni.
2011. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!a mama már 80 éves,magas a vérnyomása,tüdőbeteg és van egy csomó panasza ami ilyen korban"normális"de most kitalálta hogy biztos trombózist fog kapni ha nem jut el az orvosához és ezért szeretném elvinni és megmutatni,hogy megnyugodjon!gondolom írnak majd beutalót valahova és csinálnak egy vérképet!akkor felhívom az ügyeletet és megkérdezem tőlük mi ilyenkor a teendő!köszönöm!
2011. júl. 21. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A TAJ kártyával bárkit ellátnak az ország területén bárhol, így a te háziorvosod is meg fogja nézni. Megmondod, hogy épp nyaral a mama, és nem fog durcizni a doki.
2011. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!