Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számítsak epeműtét után?

Mire számítsak epeműtét után?

Figyelt kérdés

20/L hó végén kiveszik az epémet és nem tudom,mire számítsak...nagyon fog fájni? rossz lesz az altatás? utána fürödhetek rendesen? ha nem,meddig nem? napozhatok? vagy szoli? nagyon csúnya lesz a heg?(ilyen csöveken vagy pálcicákon vagy miken kereszül fognak műteni) utána ehetek rendesen? vagy miket ehetek? a hányás általános? szeretkezni meddig nem lehet? rossz lesz a közérzetem?

a másik problémám,hogy orvos-nővér-kórház-kiszolgáltatottság fóbiám van...hallottam,hogy valakinek hashajtót adnak utána,mert nem volt széklete...nekem alapból 3naponta van székletem ha rendesen eszek,de műtét után meg nem is nagyon engednek enni és akkor hogy várják el a székletet?! a hashajtóra érzékeny vagyok,fél deci mályvatea után 3 napig ültem a wc-n...ha megkérem,hogy ne adjanak,nem fognak? annyira félek...


2011. jún. 21. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem volt ilyen műtétem 2008 ban. első nap utána nem kellemes de a laparoszkopos műtét sokkal jobb dolog mint a rendes műtét.első nap hánytam is epét, de ezt leszámítva minden ok volt, 2 órával műtét után már kimentem wcüre, pisilni, olyankor jó ha valaki kisér mert én szédűltem. Engem másnap hazaengedtek, onnan már csak jobb lett. Kell igyál majd k9ményteát h meginduljanak a szelek benned és sztem az első wc-zlshez használj glicerin kupot, h ne erőlködj.Szeretkezni 6 hét után volt szabad, nekem ezt mondták, de hamarbb nem is mertem volna... kell vigyázz mert a külső sebek alig látszanak de benn rendes nagy vágás vamn, igy kerüldd a hirtelen mozdulatokat, ne emelj, sipelj, kiméld magad.ne féálj, jó lesz. ja és utána 3 hónapig minimum diétázz. ha van még kérdés. irj.
2011. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
első vagyok...mig sebed van,addig csak tusolj, de majd a korházba midnent elmondanak.
2011. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és neked származott valami hátrányod belőle? érzed,hogy valami jobblett,de van,ami rosszabb? mert én attól félek,hogy az hozzám tartozik és nem véletlenül van bennem..ha kiveszik,semmi nem fog úgy működni,mint eddig..szóval hogy eddig csak az fájt,de ha kiveszik,akkor a hozzá tartozó dolgok pl máj vagy hasnyálmirigy sem lesznek már tökéletesek... igazából ettől félek...
2011. jún. 21. 23:42
 4/4 anonim ***** válasza:
addig gyakrabban hánytam, nekem ez volt a tünetem... azóta jobb, igen. és jobban odafigyelek. megpróbálok nem túl zsírosan enni, bár eddig se vittem túlzásba. ha viszont nehezebbet eszek, azonal veszek be bilagitot
2012. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!