Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért gyullad be mindig a...

Miért gyullad be mindig a fülem? Mit tegyek? 14/l

Figyelt kérdés
Bizsu fülbevalókat használok. Nem szeretem ha arany fülbevaló van mindig a fülemben, szóval ezért is használok bizsu fülbevalókat. Mikor teszek egy bizsu fülbevalót, utána órákkal kezd viszketni a fülcimpám, és estére mikor kiveszem a fülbevalót akkor begyullad. Levezik, de nem vérzik, nagyon piros és seb lesz rá. Akkor egy hétig amíg begyógyul nem tudok tenni fülbevalót. Majd utána ismét teszek fülbevalót és ismét begyullad, és ez így megy mindig. Mit tegyek hogy normálisan tudjam használni a bizsu fülbevalókat? Napról napra tudja cserélni, anélkül hogy begyulladna. Más lányoknak a suliból látom , hogy mindennap más fülbevalójuk van és nincs begyulladva fülük.
2011. jún. 4. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Fémallergiád van. Nekem is. Az aranyon és ezüstön kívül minden kiüt, piros lesz, viszket. Bár én a bizsu nyakláncot, karkötőt és gyűrűt sem tudom elviselni. Ez ellen sok mindent nem tehetsz.
2011. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és csak egy jó tanács, vastartalmú készítményeket pl Béres csepp ne nagyon egyél igyál, én egyszer nagyon rosszul lettem tőle.
2011. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez biztos hogy fémallergia? :-S akkor nem tehetek semmit az ellen h ne gyuladjon be a fülem? :O
2011. jún. 4. 23:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is fémallergiás vagyok (nikkel, króm, kobalt), és én sem bírom a bizsu dolgokat-ugyanezek a tünetek jelentkeznek mint neked:S

Viszont a Béres cseppről nem tudtam, hogy vastartalmú készítmény....akkor tényleg vigyázni kell vele:O

2011. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

de tehetsz. nem viselsz fülbevalót. szerintem nem annyira vonzó... sőt engem minden taszít, ami nem természetes (pl. hajfestés az egyenesen undorító szerintem).

15 F

2011. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy fémallergiád van. Ez ellen sajnos nincs "orvosság". Kerülni kell a bizsu dolgokat...és így elkerülöd a kellemetlen mellékhatásokat...
2011. jún. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan bizsu fülbevalók, melyeknek az a része, amely a füllel érintkezik, szilikonnal van bevonva, így a füled nem érintkezik közvetlenül a fémmel.

Vagy vegyél egy pár használt arany fülbevalót, és a fülbeakasztós részét szereld át a kedvenc bizsu fülbevalódra, így bátran hordhatod!

2011. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100% hogy fémallergia. Nekem is van,de minimális. Lehet kapni a boltokban nikkelmentes bizsukat,azok úgy 2000-3000 Ft,- körül mozognak. Nekem van egy pár olyan fülbim,gyönyörű és sose viszket tőle a fülem :-)
2011. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!