Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel ujjbegyből?

Vérvétel ujjbegyből?

Figyelt kérdés
Le lehet venni ujjbegyből normális, vérvételkor szokásos mennyiségű vért? Ha igen, mennyivel fáj jobban, mint könyökhajlatból?
2011. máj. 30. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, csak könyökvénából rendes mennyiséget.
2011. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves korig, de a piciknek vesznek ujjbegyből is. De szerintem az ujjbegyből való vérvétel rosszabb sokkal, mintha vénásan vennék könyökhajlatból. Nekem vették kiskoromban ujjbegyből, bennem is maradt, emlékszem rá, nem volt kellemes élmény. No meg mindegyik gyerekemet is bökték már meg ujjbegyen.
2011. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyit nem tudnak onnan levenni. Szerintem rosszabb ujjbegyből egyébként:D
2011. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arról nem is szólva, hogy ujjbegyből kapilláris vér nyerhető, de sok vizsgálat vénás vérre van kalibrálva (a mindenki által ismert vércukormérők viszont kapilláris vérre vannak optimalizálva).
2011. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!