Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lekötözhetnek a kórházban?...

Lekötözhetnek a kórházban? Szabad ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Nagyon agresszív hasmenést kaptam, nagyon lázas voltam és kiszáradtam. Kórházba kerültem, de nem igazán emlékszem arra, hogy vittek be, csak néhány kép maradt meg bennem. Amikor felébredtem, le voltak kötözve a kezeim. Nagyon megrémültem, és annyira ki volt száradva a szám, hogy kiabálni sem tudtam.

Nagyon sok idő telt el mire rám nézett valaki (bár ez ugye relatív, lehet csak nekem tűnt soknak).


Kiderült, hogy azért kötöztek le, nehogy kitépjem az infúziót.

Oké, egy hisztiző, üvöltő gyereknél megértem, de egy felnőtt nőt miért kötöznek le?

Párom szerint egyáltalán nem tiltakoztam se a kórházba szállítás, se az infúzió bekötése ellen, csak pislogtam fáradtan és néha elájultam.


Bevált szokás a lekötözés? Vagy ezt nem szabadott volna?


2011. máj. 30. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabad. Pláne ha valaki öntudatlan állapotban van. Gondolom a párod nem volt melletted 0-24 ezért kötötték ki a kezed, a biztonság kedvéért.

Ez csak óvintézkedés.

2011. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szabad

amig nem vagy ébren,akaratlanul is kitépheted az infúziót,és ki tudod tépni olyan szerncsétlenül hogy sok vérszt veszthetsz

és le is eshetsz


műtét után én is ki voltam kötve,pedig én is elég felnőtt nő vagyok

de rögtön eloldoztak amint ébredeztem

2011. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor húgom kórházba , volt a mellette lévő öreg bácsi komás állapotban volt és tudta kivételével szakitota ki az infúziót a karjából .Megint más össze vissza hablatyolt ébredése után , nem emlékezet semire később , pedig mindent őssze hordot itik , hold Stb..

Szerintem jobb ha levagy kötözve , de gondolom ilyesztő lehetett .

2011. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ssup válasza:
100%
Engem műtétnél kötöztek le, érdekes volt. Persze elkezdett viszketni az orrom... :D
2011. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tilos! Gyakorlatilag néha muszáj.
2011. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező.

Nem igazán jó a kérdésed. Ugyanígy megkérdezhetted volna azt is, hogy fekvő nőnek szabad e a hasába kést szúrni? Végül is igen, ha a műtét során kerül rá sor. Ha meg fennáll a veszély, hogy alvás közben kárt teszel magadban, össze is csomózhatnak. Egyszerűen nem értem, miért vagy pont ezen kiakadva?

2011. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok annyira kiakadva, csak nagyon ijesztő volt.


Ha ezt így szokták, hát oké, legyen, csak meglepett.


Azért tettem fel a kérdést, mert érdekelt, hogy mennyire szokványos ez az eljárás.

2011. máj. 30. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiszáradáskor az ember gyakorlatilag öntudatlan állapotig juthat (egyszer én is kerültem így kórházba gyerekként),és sosem lehet tudni,hogy mi történik,mikor tesz úgy a beteg egy véletlen,akaratlan mozdulatot,amivel kiránthatja az infúziót.Persze a lekötözés helyett "humánusabb" megoldás lenne,ha mindenki mellett ott állna egy nővér/ápoló,de erre ugye nincsen keret.Szerintem csakis a saját biztonságod érdekében "kötöztek le".
2011. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!