Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ellenőrizni akarom, hogy a...

Ellenőrizni akarom, hogy a TAJ kártyám érvényes-e még. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Egy internetes oldalon ezt írják:TAJ autorizációs szolgáltatás használata során kapott válasz csupán a TAJ szám létezéséről, illetve érvényességéről ad tájékoztatást, és nem arról, hogy a TAJ szám birtokosa rendelkezik-e biztosítási jogviszonnyal/jogosultsággal.


Én a második részt nem értem, milyen jogosultságra gondol. Engem az érdekel,hogyha elmegyek orvoshoz, ellátnak-e.


2011. máj. 30. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem tudom hány éves vagy fiú/lány

de nekem már születésemtől ez a szám van...

25 éves vagyok.

és ellátni ellátnak persze, de az a kérdés hogy van e

TB ellátásod, munkahelyed

különben kiküldik a számlát.

ha nem fizetsz magad után TBét akkor menj be a TB biztosítóhoz és ott fizethetsz magad után havi 4-5000 ft.

2011. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de én baromira nem ezt kérdeztem. Amit leírtál, én is tudom, főleg azt, ha nem fizeti senki, akkor X nap után nem fognak ellátni ingyen. Pont arra vagyok kíváncsi, hogy van-e még fizetve. Egy olyan oldalt kerestem, ahol ez lehívható, de amit bemásoltam, nem tudom, arra adja-e ki a választ.Erre lettem volna kíváncsi. Úgyhogy kérlek, erre válaszolj, ez mit jelent:


"TAJ autorizációs szolgáltatás használata során kapott válasz csupán a TAJ szám létezéséről, illetve érvényességéről ad tájékoztatást, és nem arról, hogy a TAJ szám birtokosa rendelkezik-e biztosítási jogviszonnyal/jogosultsággal. "

2011. máj. 30. 15:47
 3/13 SzilKa ***** válasza:

[link]


Ügyfélkapu regisztráció szükséges hozzá!

2011. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

első vagyok.


attól még nem kell bunkón válaszolni nekem.

már bocs.

2011. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak köszönöm.


Elsőnek: "úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak". Szerintem a stílusom pont olyan volt, mint a tied. Másrészről nem értem, miért kell válaszolni egy kérdésre, amire nem tudjuk a választ. Aztán kapok egy választ, amit nem kérdeztem. Erre tényleg kíváncsi vagyok, mert rengetegen játsszák ezt a gyakorikerdeseken.

2011. máj. 30. 15:59
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

nem akarok vitázni

miért szerinted én bunkón válaszoltam?

én csak leírtam hogy ha esetleg nincs TB -éd mivel jár

semmi rossz szándék nem volt ebben,

te meg máris leb@szod az embert.


de akkor azt csinálsz amit akarsz DRÁGALÁTOS KÉRDEZŐ

2011. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, ami le van irva! Hogy csak azt tudod megnézni jelen pillanatban érvényes-e a TAJ. Azt, hogy milyen jogviszony illetve jogosultság áll mögötte, már nem! Az APEH-hez kell bemenni ha nincs Tb-d, nem fogják maguktól észrevenni és kiküldeni, azt Neked kell kérvényezni! És az elmaradt időszakra vonatkozó díjakat behajtják. Én is igy jártam, nem tudtam meddig érvényes a tb a biztositási ill. jogosultsági jogviszony megszünése után(30 nap egyébként) és mire bejelentettem magam volt pár hónap kimaradás amire 30 ezer ft-ot kellett befizetnem.

Egyébként a www.magyarország.hu/ugyfelkapu-n keresztül tudod megnézni, előzetes regisztrációval amihez valószínű személyesen be kell menni az okmányirodába.

2011. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor én már egyáltalán nem értem a szitut. Felmentem ügyfélkapura, ami azt írja ki, hogy érvényes a TAJ-om, de a biztosítási jogviszonyom megszűnt március 31-én. Legalábbis az utolsó fizetőm akkor volt. De akkor elvileg májusban nem láthattak volna el, nem?Pedig én voltam sztk-s fogorvosnál.

(Mellesleg az, hogy érvényes-e a TAJ kártyám, az azt jelenti, hogy a biztosításom ok, és engem ellátnak vagy valami mást?)

2011. jún. 1. 09:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Ellátni mindenképpen el fognak, csak érvénytelen TAJ esetén benyújtják Neked a számlát! (vagy kiküldik postán) Kétféle érvénytelen eset van, az egyik amikor piros a lámpa. Ilyen esetben (Szolgáltató függő is a dolog) még elláthatnak a tb terhére, de tájékoztatási kötelezettségük van, fogsz kapni egy papirt, hogy érvénytelen a TAJ és rendezd.

Ha barna a lámpa akkor ki kell fizetni minden elvégzett ellátást, ez lehet pl olyankor ha valaki végleg kimegy külföldre dolgozni, meghal vagy egyéb technikai okból is) ilyenkor OEP finanszirozott ellátást egyáltalán nem lehet igénybevenni.

2011. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az érvényes Taj azt jelenti, hogy jogosult vagy tehát el fognak látni. Az nem mindegy viszont, hogy milyen a jogviszonyod, mert különbséget tesznek jogosultsági és biztosítási jogviszony közt.

Jogosultsági pl a tanulók, főiskoltai hallgatók, nyugdijasok jogviszonya és amikor valaki magának fizeti Ők CSAK természetbeli ellátásra jogosultak(orvosi ellátás, gyógyszer), a biztosítási jogviszony pedig a munkaviszonnyal járó jogviszony ez már a természetbeli ellátás mellett pénzbeli ellátásokat is magába foglal (pl a táppénzt)

2011. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!