Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltört-e a lábam? És rá ér-e...

Eltört-e a lábam? És rá ér-e hétfőig megnézetni?

Figyelt kérdés
Tegnap ugrottam és rosszul érkeztem. Amikor elértem a földet, reccsent egy hatalmasat a bokám jobboldalán picit feljebb (arra gondoltam lehet hogy csak ahogy szoktak ropogni az izületek, később hogy csak megrándult). utána felkeltem a földről összehasonlítottam mind két lábfejem és nem volt elváltozás. Először nem tudtam ráállni egy 2-3 percig kb, utána hazabicegtem. Este fürdésnél már sikerült ráállnom de nem olyan biztosan. Lefekvésnél láttam hogy bedagadt ott (valószínüleg) ahol reccsent, borogattam, utána elmentem aludni. Éjjel sokszor felkeltem arra, hogy fáj. Reggel jobban fájt, bekentem svédkeserüvel és raktam rá fáslit. Délutánra már biztosabban rátudtam állni és nem is fájt annyira. Most levettem a fáslit a nélkül is rátudok állni, egy picit jobban fáj most hogy levettem. Mozgatni tudom magamtól, de aggaszt hogy olyan érzés mintha valami a lábfejemnél nem lenne a helyén és ha végigsimítom küldő oldalon a lábam mintha egy nagyon pici bemélyedés lenne. Megint bekentem svédkeserűvel (úgy érzem mintha segítene), de még ég mindíg be van dagadva.. Válaszotokat és tanácsaitokat köszönöm.
2011. máj. 21. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ínszalagprobléma is lehet, szerintem mindenképp menj el az orvoshoz, az a biztos.
2011. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tapogasd végig a csontot, nem-e érzel valami éles szélet a csont mentén.
2011. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagy probléma lehet abból ha legkésőbb hétfőn megyek?
2011. máj. 21. 19:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Ínszalag probléma ha be van dagadva akkor orvoshoz menj én télen el hanyagoltam ezt mikor eltaknyoltam a jégen és hát időnként vannak még problémáim de szerencsére tudok sprintelni még ígyis :D
2011. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkéne röngeneztetni, nem tört-e le egy darab csont, porc bármi. Ha eltört volna, az annyira fájna, hogy azt éreznéd kifolyik az agyad a fájdalomtól. Zúzódásra tippelek.
2011. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Esetleg a második kérdésemre kaphatok választ? :)
2011. máj. 21. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:
A leírás alapján nem valószínű, hogy törés lenne. De szalagproblémával vagy zúzódással is menj el a sebészetre. Ha ügyelet van, akkor is. Ne várj vele még 2 napot.
2011. máj. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet baj abból, ha csak későn mész orvoshoz. Feltétlen mutasd meg traumatológusnak, nem baj, hogy ügyelet van.
2011. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tapogasd magad alaposan a lábadat, mindenféle pozícióbol. Törés esetén azonnal tudni fogod, hogy eltört, mert az nagyon fáj. Ha nincs törésed, akkor tegyél rá borogatást, és phentesd. Gyógyszertárban lehet kapni tablettát, amit vízbe belerakva, enyhíti a fájdalmat. Ha nem érzel törést, és rá is bírsz állni, akkor elég, ha hétfőn megmutatod orvosnak.
2011. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Törésnél pl azt mondják, 6 órán belül nem árt a kezelés. Úgyhogy nem ér rá, akkor se, ha valszeg nem törés (megjegyzem nekem S-ben volt a karom, és abszolút nem fájt mondjuk)

Legrosszabb esetben azt mondják az ügyeleten, hogy nincs nagy baj, ne terheld x ideig, fáslizd. De jobb, mint ha bajt csinálnál.

2011. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!