Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI! Van ma itthon olyan MRI...

MRI! Van ma itthon olyan MRI vizsgálat, ami nem csak oldalról, hanem szemből is készít felvételt?

Figyelt kérdés

[link]

ilyenre gondolok


2011. máj. 1. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom van.
2011. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ehhe, az MRI (és a CT is) haránt metszeteket készít a testről. Utána az elkészült felvételekből (volumenből) lehet ilyen (akár 3D) rekonstrukciókat készíteni szoftveresen.
2011. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

akkor bármelyik mr gerinc vizsgálatnál lehet olyat kérnem, hogy csináljanak róla ilyen felvételt?


gerincferdülésem vizsgálata miatt fontos lenne

2011. máj. 1. 14:44
 4/12 anonim ***** válasza:
a gerinc MR vizsgálata alapból 3 síkban (sagittális coronális, axiális, a linkelt képeden is ebben a sorrendben van) szokott történni, úgyhogy nem kell külön kérned.
2011. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor végülis olyan mintha csinálnának elöl nézetből és hátul nézetből is egy teljes gerinc röntgent?
2011. máj. 1. 15:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen. Kb.
2011. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

mi ez amúgy ez a 3sík?


axiális

koronális

szagitális


gondolom oldal, elöl és a harmadikat nem tudom


csak azért mert eddig neten is mindig csak oldalirányú gerinc mri felvételeket láttam

2011. máj. 1. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


itt vannak a síkok: a transzverzális az axiálisnak felel meg.



A sagittális(nevezik nyílirányúnak is) olyan mintha szemből kettécsapnánk az embert (nem feltétlenül középen), és a "seb" felől néznénk.


A coronális olyan mintha valakit beÁLLítanánk a gouillotine alá és úgy vágnánk el.


az axiális pedig tök olyan mint a hentesnél a szeletelő gépek. keresztbevágás lényegében.


bocsi a morbid példákért, de nem tudtam jobb példákat kitalálni így hirtelen.

2011. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen


még az a kérdésem, hogy ugye akkor az Mri vizsgálat jó lesz a gerincferdülésem, scheuermann-kórom vizsgálatára?


régen csináltattam több oldalról röntgent. és elvileg mindkét elváltozás enyhén van nálam

2011. máj. 1. 16:08
 10/12 anonim ***** válasza:

gerincferdülésre 100%, hogy jó.


Scheuermannra pedig kiegészítő vizsgálatként szokták alkalmazni, ha kétséges a röntgen eredménye.

2011. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!