Magán fogorvos miért kéri el a TB kártyát?
Figyelt kérdés
Pont tegnap voltam magánrendelőbe tömésre. És a fogdoki elkérte a TB kártyámat. Mekkora egy sumákság ez. TB-től és lehúzza a pénzt meg tetőled is.2011. ápr. 29. 13:15
1/8 anonim 



válasza:





Mivel a TB nem térít magánfogorvosnak (az TB-snek semindent) ezért a TB-től nem húz le pénzt.
Gondolom a nyilvántartáshoz van rá szüksége.
2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul írtam. A fogorvos akihez járok ő a körzeti is. A sima tömést támogatja a TB. És ezért nem tetszik ez nekem.
2011. ápr. 29. 13:42
3/8 anonim 



válasza:





Például hogy receptet tudjon írni.
De lehet, hogy jogszabály kötelezi a nyilvántartásra.
4/8 anonim 



válasza:





Egyébként miért nem kérdezted meg tőle?
5/8 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem az unokatesómtól. Azért van mert így te is fizetsz meg a TB. Szóval dupla haszon.
2011. ápr. 29. 17:30
6/8 anonim 



válasza:





ha körzeti is, akkor sem dupla haszon. pl egy tömésnél a TB fizeti az alapdíjat, de a jobb anyagot neked kell megfizetni.
7/8 anonim 



válasza:





Tőlem nem kéri soha, pedig én is magánhoz járok. Első alkalommal személyit kért csak, de utána már azt sem, csak a nevemet kéri amikor bemegyek.
8/8 anonim 



válasza:





Jó dolog egy magánorvosnak államinak is lenni. A magán kezeléseit szépen leszámlázza, mint államit. Ezt teszik a kórházban is. Magánbetegként leszedi a pénzed, aztán a kórházban az állam lát el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!