Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi ellátásra való...

Egészségügyi ellátásra való jogosultság hogy van ez pontosan? Lent.

Figyelt kérdés

2010. december 31-ével megszűnt a munkahely, ahol dolgoztam. Január 1-seje óta munkanélküli vagyok. Ma voltam bent a Városházán ügyet intézni és mondták, hogy kérjek Egészségügyi szolgáltatásokra jogosító papírt. Mivel 4 hónapja nincs munkám, így az APEH a 4 hónap után kérheti az egészségügyi díjat (vagy mit), ami 5200 Ft havonta. Így a 4 hónapra 28000 Ft. Ha nem fizetem be, és egy orvos (pl. házi orvos) rákeres a TAJ számomra, akkor pirosan fog jelezni nála, hogy nem fizettem ezt az egészségügyi díjat. Kérdésem az lenne, hogy az egészségügyi ellátás nem ingyenes Magyarországon? Ha nincs munkám, akkor miből és hogyan lenne ez befizetve? Hogy van ez pontosan?

20/F


2011. ápr. 27. 10:39
 1/2 A kérdező kommentje:
*20800 Ft
2011. ápr. 27. 10:40
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. 3 hónapot dolgoztam csak, így még pályakezdőnek számítok. Itt Egerben ez úgy működik, hogy részt kell vennem egy előadáson, majd kapok egy igazolást, h pályakezdő vagyok, és elkell menni a TB irodába, ahol ki kell tölteni egy papírt, h nincs elég jövedelmed, hogy fizesd a TB-t, így majd ezt ők elbírálják, hogy fizetik-e helyetted, vagy nem. Nagyon kritikusak. 1 hónap múlva kaptam választ, hogy fizetik helyettem. Aztán le kellett mondanom, mert lett munkahelyem. Na de most már megint nincs, így intézhetem az egészet elölről. Ha több min 200 napot dolgoztál már, akkor regisztrálhatsz munkanélküliként. De én úgytudom, a ma érvényes jogszabályok szerint, nem kap munkanélküli járadékot csak aki több mint egy évet dolgozott. Mennyit dolgoztál?
2011. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!