Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemrég derült ki hogy van egy...

Nemrég derült ki hogy van egy 1,5 cm-es epekövem. Nem mondtak semmit hogy kell e műteni. Most mit csináljak, ha túl sok gondot nem okoz?

Figyelt kérdés
Amúgy van egy 1 éves kislányom, és azt mondták hogy a terhességtől alakult ki. Szeretnénk még egy babát és nem tudom hogy így vállalható-r, vagy megkellene műtettni. Véleményeket várok! Köszönöm előre is.
2011. ápr. 11. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszert nem adtak?
2011. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:

Szerintem azért nem mondták, hogy kellene csinálni vele valamit, mert nem kell tenned semmit. Ha az a kő ott van, de nem okoz semmilyen problémát, akkor nem érdemes megbolygatni. EGy nagy hasi műtéttel lehetne csak kivenni a követ, amit felesleges addig elvégezni, amíg a műtétnek nincs oka. Talán az étrendeden kellene némileg változtatni, de mást nem kell tenned.

Azért ajánlottam, hogy hagyd a csudába a műtétet, mert anyósom is pont így volt. Ő azonban panaszkodott, hogy néha erősen begörcsöl az epéje, ezért nekiszánta magát, és kivetette. Miután megbolygatták ott belűl, 1 év alatt szinte szétrobbant benne a rák, és meghalt. Addig azt se tudta, hogy rákja van. Na, hát azért mondtam, hogy ha nem feltétlenül szükséges, ne operáltassad meg magad. Pláne a magyar egészségügy nincs a helyzet magaslatán. Még összeszedhetsz valami fertőzést a korházban.

2011. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Semmilyen gyógyszert nem adtak.

Kedves 2. válaszoló. Az epekőtől lett anyósod rákos? Vagy a bolygatástól? Most nagyon megilyedtem:(

2011. ápr. 11. 14:37
 4/5 tetris ***** válasza:

Az epekő műtét előtt teljesen jól volt. Egy szép napon úgy gondolta, hogy már eleget szenvedett az epéje miatt, így aztán megműttette magát. A műtét után azt vetük észre, hogy elkezdett fogyni, sápadt lett. Visszament az orvoshoz, kivizsgálták. Akkor derült ki, hogy előrehaladott pajzsmirigy rákja van. Áttétekkel.

Azt persze ma már senki sem tudja, hogy amiatt robbant szét a rák, mert megbolygatták, vagy magától is ilyen hirtelen szétment volna-e. Mindenesetre az epekő jűtét után alig 1 évvel már temettük is. Azelőtt pedig nem volt semmi baja, csak az epéje görcsölt be időnként, ha fűszereset evett, vagy zsírosat.

2011. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a mi veletek történt. Az én anyukám is rákban halt meg, csak neki petefészek rákja volt. 4 évet élt vele.
2011. ápr. 11. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!