Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epekő műtét szájon át?

Epekő műtét szájon át?

Figyelt kérdés
Anyukámat sárgasággal vitték kórházba,epeköve van,és mivel 82 éves,a doki azt mondta ha gyógyszer nem segít,viszik Szolnokra,és valahogy szájon át bevezetnek egy csövet,és kiveszik.Veszélyes ez??Hogyan zajlik??
2011. márc. 21. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
omg..olyan nincs.sztem valami mást akarnak ott művelni..: S
2011. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy ERCP. Egy endoszkópos technika, ahol szájon keresztül letolnak egy műszert a patkóbélhez, és megkeresik az epevezeték ill. a hasnyálmirigy vezetékének közös beszéjadzását. Innen megfelelő technikával el lehet távolítani a "beszorult" epeköveket. Mindez nem azonos a hagyományos "epeműtéttel", ahol a köves epehólyagot távolítják el! Itt a hólyag marad, csak a belőle kijutott, és a patkóbél felé vezető úton elakadt ("beszorult") epekövet távolítják el.
2011. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes. NEkem is volt ilyenem. Hát nem volt kellemes. Tükrözés ez igazából fenntről.

Száj kinyit fújnak a torokra valami retek sz.ar érzéstelenítőt amitől majdnem elokádtam magam :D Kaptam a számba valamit ami kitámasztotta addigra nem éreztem a torkomat. Aztán jött a hüvelyk ujjnyi cső vagy vastagabb kicsit és letolták aztán kipiszkálta a doki a követ és kitágította az epe vezetéket. Kellemetlen a cső de amúgy semmi

2011. jún. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!