Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pár hét múlva gyomortükrözésre...

Pár hét múlva gyomortükrözésre kell mennem! Elég fiatal vagyok és őszintén szólva nagyon félek tőle! Ha van valakinek esetleg ezzel kapcs. Tapasztalata, leírná?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és nem szűnő nyilaló gyomorfájdalmaim miatt amik kb 3 éve vannak jelen ,el kell mennem egy gyomortükrözésre, de nagyon tartok tőle!Kérem azok írjanak akik voltak már, és letudnák nekem írni, hogy hogy zajlik ez az egész!Előre is köszönöm!
2009. febr. 19. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nem irigyellek, Nekem 3 éve volt és nem tartozik a kellemes élmények közé. Oldalra kellett feküdni, és egy csövet /nem tudom az orvosi nevét/, aminek a végén egy pici kamera van ledugják a nyelőcsövön át a gyomorba. Előtte elérzéstelenitik a torkodat, ez elég keserü, amikor elkezdik akkor kell egy nagy levegőt venni. Próbálj igazán nagyot venni az orrodon és a szádon keresztül egyszerre, akkor gyorsan le tudja a doki dugni a csövet. Azt tudnám tanácsolni, hogy ne küzd ellene, mert akkor borzalmas lesz. Igyekezz ellazitani magad és valahogy megnyugodni, akkor sokkal könnyebb. Nekem előszörre nem sikerült, aztán mikor képes voltam lenyugodni, azután már elviselhetőbb volt. Egyedüli jó, hogy nem tart sokáig. kb. 8-10 perc
2009. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 évesen csináltak először,utána kb.22 éves koromban.Őszinte leszek,elég rossz volt.De mivel vállaltam másodjára is így annyira nem volt kibírhatatlan.Éhgyomorral kell menni a vizsgálatra,ott fölfekszel egy ágyra,oldalra.Befújnak a torkodba egy kis Lidocaint,utána a fogaid közé tesznek egy műanyag valamit amire rá kell harapnod és azon keresztül dugják le a csövet.Mikor a torkodhoz ér ugymond le kell nyelni,ugy könnyebben le tudják dugni.Miközben lesekszenek a gyomrodban öklendezned kell,nekem még a könnyem is folyt.Tényleg kellemetlen,de gondolj arra,hogy az egészséged miatt muszáj és közben gondold azt ,hogy mindjárt vége.Drukkolok neked,minden rendben lesz!
2009. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ne félj, én decemberben voltam.5 perc az egész.Az asszistens bespray-z a szádba, ami elzsibbaszt.Majd egy pár perc múlva ledugnak egy csövet, ami egy picit kellemetlen érzés, mert hirtelen sokat kell nyelned.Koncentrálj és maradj nyugodt, tényleg ki lehet bírni azt a pár percet.A nyelési kényszer a legkellemetlenebb.
2009. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy éve voltam gyomortükrözésen. Nagyon féltem tőle, mint te, de mivel már egy hete nem tudtam enni, úgy fájt a gyomrom, bevállaltam. A doki rámnézett, és annyit kérdezett, hogy kérek-e nyugtatót. Mondtam, hogy á, nem kell. Mondta, hogy én tudom. Aztán besprayzett az asszisztens, lefeküdtem, jött felém a csövel, és mondtam, hogy meggondoltam magam, kérnék nyugtatót. Dormicumot kaptam injekcióban. Életem valószínű legjobb döntése volt. Szinte be sem adtam, de már "aludtam". Nem emlékszem sokra a vizsgálatból. Annyira, hogy egyszer "felébredtem", és akkor megijedtem, és öklendezni kezdtem, de mondta az asszisztens, hogy nyugalom, csukjam be a szemem, és már "vissza is aludtam". Azért teszem idézőjelbe ezeket a kifejezéseket, mert ez nem altatás volt végülis. Utána "felkeltettek", és úgy viselkedtem, mint egy részeg, fel voltam dobva, majdnem neki mentem a falnak, mert hiába szólt a doki, hogy ne szálljak le a vizsgálóasztalról, ő kapott el, mert nem tudtam megállni a lábamon. Ja és sztk-ban voltam, nem kellett semmit sem fizetnem külön a nyugtatóért. Állítólag bárki kérheti a tükrözés előtt az injekciót. Én nem tudom, tényleg így van-e, de ha nagyon félsz, szerintem egy kérdést megér.

Kitartást és mielőbbi gyógyulást!

2009. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászolásokat! Sokat segítetetek!Nem mondom azt, hogy bátran fogok a dolog elé állni, de sajnos a jelenlegi "állapotom" nem ad más választási lehetőséget!Köszönöm, hogy drukkoltok:)
2009. febr. 19. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérj injekciót.Attól teljesen elkábulsz,és az egészből nem fogsz szinte semmit érzékelni.
2009. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!