Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez zúzódás, törés, ficam,...

Ez zúzódás, törés, ficam, vagy rándulás lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap Foci edzésen ugye kapus vagyok, és a labda bikából nekiment a középjő ujjamnak, és arra estem rá. és bedagadt 2x akkora mint simán. tiszta lila zöld alul felül az újjam! gipszelik? próbálom mozgatni és úgyérzem h fáj meg h húzódik:S
2011. febr. 24. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak a szalagok húzódtak/rándultak meg. De ha fel van dagadva meg elszíneződött, akkor lehet törés vagy repedés is, igazából ránézésre az orvos sem fogja neked megmondani, meg kell röntgeneztetni.


Mindenképpen menj el a traumatológiára vele, mert ha csak rándulás, akkor is valószínűleg sínbe teszik 2-3 hétre. Ilyen alumínium sínhez kötözik. Ha az alsó ujjpercnél van a sérülés (a tenyerednél), akkor viszont be is gipszelik pár hétre a mellette lévő ujjaiddal együtt.

2011. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a zúzódás a lágyszövetek leginkább nyomóerö okozta sérülése bevérzéssel, folyadékgyülemmel, a törés az amikor a csont folytonossága egy vagy több helyen sérül, szintén bevérzéssel, folyadékgyülemmel, a ficam az amikor az izületi felszinek eltávolodnak egymástól, elmozdulnak és nem ugranak vissza, a rándulásnál visszaugranak az eredeti helyükre, a ficam szerintem nem... látatlanba nem lehet megmondani, röntgennel lehetne kimutatni...
2011. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na, mi lett Kérdező, elmentél orvoshoz?
2011. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen voltamm.. röntgenezték..

aztmondta h semmi nagy baj.. borogassam meg flector kenőccsel kenjem. holnao meccsem van és én nekem kell védenem. megoldható? bevan dagadva picit. kék lila zöld foltok.. 2 kesztüyt húznék rá? 1 sima 1 kapuskesztyü?

2011. febr. 25. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy akkor nincs semmi komoly!


Próbáld meg a két kesztyűt, csak jobban tartja majd az ujjad.


Amúgy sokáig fájdogálni fog majd, sajnos.

2011. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké köszi! alá veszek 1 vászonkesztyüt és rá a kapuskesztyüt! köszönöm!:)
2011. febr. 25. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!