Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha lejárt gombael...

Mi történik, ha lejárt gombaellenes hüvelytablettát alkalmazok? (Canesten combi) Nem hinném, hogy bajom lenne tőle, legfeljebb már nem olyan sok benne a hatóanyag. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Pont egy éve járt le.Hatni fog valamennyire?
2011. febr. 19. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Lejárt a szavatossága érted?

Ki kell dobni!

Nem ér semmit,nem fog használni, sőt még nagyobb bajod lehet tőle, venni kell másikat!

2011. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg egy gyógyszernek akkor jár le ténylegesen a szavatossága ha a színe/állaga megváltozik. És a határidő ami rajta szerepel,az is inkább azt jelzi,hogy meddig vállalnak felelősséget érte a gyártók. De azért egy év mégis csak egy év.

Nekem 4000ftos 5szemes cedax felfázás elleni gyógyszerem maradt meg felbontatlanul. Októberben járt le, 2 hete felfáztam,de már nem mertem megenni.

Inkább bírd ki holnapig,és veszel egyet a gyógyszertárban. Szerintem ne kísérletezz...

jobbulást!

2011. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt érdemes elolvasnod, kérdésedre itt a válasz.

Ne használd fel!

[link]


Üdv!

2011. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lejárt szavatosságú gyógyszer már nem fejt ki gyógyhatást, viszont a mellékhatások megsokszorozódhatnak és felerősödhetnek!


Ui.: a gyógyszerek szavatossága nem ugyanaz, mint a gyógyszereké!

2011. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elvileg egy gyógyszernek akkor jár le ténylegesen a szavatossága ha a színe/állaga megváltozik. És a határidő ami rajta szerepel,az is inkább azt jelzi,hogy meddig vállalnak felelősséget érte a gyártók."

Na neeeee, butaságot már ne írjunk!

Amikor a hatóanyag csökkenés mértéke meghaladja az 5 százalékot, azt az időt nevezik ki lejárati időnek, ugyanis a lejárati időn belül nem csökkenhet 95 százalék alá a hatóanyag tartalom.

2011. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Én szívesen megadom a választ,mivel egyszer csináltam ilyet.Szóval volt otthon canesten kúpom,viszkettem rendesen,hát feltettem éjszakára,másnap nem jött ki...gondoltam ez milyen jól felszívódott,hiszen máskor mindig kifolyt,hát következő este még egyet felraktam,az is eltünt.Viszont nem éreztem semmilyen hatást,harmadik nap már nem is volt gyógyszerem,elmentem reggeli szokásos wc-re,egyszer csak látom egészben jön kifele a kúp,kijött egészbe komolyan.Megnéztem a dobozt,pontosan 1 éve járt le a szavatossága.Hát elmentem a dokihoz,hogy felirassak,elmondtam neki mit csináltam,és közölte most azonnal megműt,mert mit tudom én már mi bajom lehetett(bocs,de ez már 8 éve volt).Természetesen nem engedtem hogy megműtsőn,de finoman fogalmazva is jól lek*rt.Szóval,hanyagold azt az 1 éve lejártat,ha nem akarsz bajt.Hidd el,nem kellemesek a kórházak.
2011. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!