Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Veletek előfordult már, hogy...

Veletek előfordult már, hogy tüdőszűrésen meg kellett ismételni a vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Anyukám 54 éves, ma ment el a leletéért a tüdőgondozóba, ahol azt mondták, jelenleg nem tudnak neki negatív leletet kiadni, és jelentkezzen be vizsgálatra. Ez megtörtént, de még odébb van a vizsgálat, így egészen addig izgulhatunk. Illetve, csak én, mert ő teljesen nyugodt, biztos benne, hogy nincs semmi baja.

Én is így gondolom!!, de azért persze aggódom.

Egyébként kb. két éve is egy kísértetiesen hasonló dolog történt: foltot mutatott a tüdején a felvétel, CT-re küldték, ahol kiderült, hogy semmi baja sincs.

A tavalyi felvétel semmit sem mutatott, az idei viszont megint.

Lehetséges, hogy ennyire megbízhatatlan a röntgen?? Veletek előfordult már ilyen?

(Ja! anyukám egyébként soha életében nem dohányzott, de gyerekként passzív dohányos volt, mert nagypapám sokat cigizett.)


2011. febr. 17. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem volt ilyen. Naponta több százan járnak abba a tüdőszűrőbe ahova én szoktam menni és ennyi hibaszázalék belefér, hogy néha rossz a kép.
2011. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kb minden 20. ember viszahivják,mert nem teljesen éles a kép,és a biztonság kedvéért megint megcsinálják
2011. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Laki Sziszi válasza:

Helló!

Édesanyám is a minap volt tüdőszűrőn / másodszor, mert azt mondták neki, hogy nem lett jó az eredménye /, de igazából nem is volt még eredmény. Aztán mikor bement ismét, akkor közölték vele, hogy semmi gond.

Persze örülünk, hogy nincs baj, de nem lehetett volna azt mondani, hogy MÉG NINCS eredmény????

2011. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Már csak azt nem értem, miért nem a szűrővizsgálatot ismétlik meg, miért az orvoshoz kellett második körben beutalót kérnie anyukámnak?

2011. febr. 17. 22:15
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Ne haragudj,hogy most írok csak érdekelne,hogy mi lett édesanyáddal?A páromat is visszarendelték a tüdőszűrés után.

Most itthon idegeskedünk amíg el nem megy újra!

2011. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadónak: közben megvolt a második vizsgálat, kiderült, hogy megint ugyanazt a valamit - vmi zsírkinövés-szerűséget - látják a tüdejében, amit két éve, és minden rendben van. :-) Nehezen látható helyen van egyébként, tavaly gondolom, ezért nem tűnt fel. Most, a második vizsgálaton több oldalról is megnézték, és az alakjából meg a méretéből ítélve mondták, hogy uaz, mint két éve (összehasonlították az akkori felvételt a mostanival).

A párod eredménye azóta megszületett? Minden rendben van Vele?

2011. jún. 4. 14:57
 7/7 anonim válasza:
Szia!Köszönöm a válaszodat,ez akkor jó hír(nektek)!Június 20.ra kapott időpontot,de betelefonált a tüdőgondozóba,és azt mondták,hogy ha komoly lenne akkor telefonon hívták volna és hamarabb kapna időpontot!
2011. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!