Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy epekő...

Hogyan zajlik egy epekő eltávolítási műtét?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart?Vannak -e következmények?Kinek mi a tapasztalata erről a műtétről?Továbbá egy nagy kérdés !Akinek volt már epekő eltávolítása annak megy a hasa azóta vagy ez csak egy ,,hiedelem" ?


Köszi a válaszokat


2011. jan. 6. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Laporoszkoppal csinálják, 3 kis vágás lesz rajtad, a legnagyobb a köldököd alatt, az is kb. 1,5 centi.

Előző este kell befeküdni, ha minden ok 3-4 nap alatt kint vagy. Az első napokban csak darált kaját adnak ..

"guszta" nagyon :D.

A kajálással utánna vigyázni kell, ugye ilyenkor az epefolyadék, ami idáig az epeholyagban gyült, most folyamatosan csorog a gyomrodba. Ajánlott napi 5x enni, hogy valami mindig legyen a gyomrodba. Tényleg picit többször megy a hasam, mint az átlag .. havi 1x-2x, de amig nem vették ki addig az utolsó 2-3 hónapba 10 percnél kaja tovább nem maradt bennem, ahhoz képest jó. Ráadásul nincsenek olyan gondjaim, hogy valamit ne bírjak megenni, lemegy a jó zsíros pörkölt is és nem sok bajom van tőle.

Fájni nem fáj, kb. 20-30 perces műtét.

10 db több mint egy centis kövem volt 26 évesen .. már nagyon kinlodtam vele.

2011. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az epekő eltávolítása mindenképpen szükséges. Ennek jelenleg legmegbízhatóbb módja az úgynevezett laparaszkópos epeműtét. Ez a módszer a has megnyitása nélkül, néhány apró metszésen át bejuttatott optika és manipulátorok segítségével távolítja el a köves epehólyagot. Ha komplikáció nem lép fel, néhány nap múlva a beteg elhagyhatja a kórházat. Azokban az esetekben amikor ez a módszer nem végezhető hagyományos epeműtétet kell végezni.
2011. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ad 1: a laparoscopos műtétnél is megnyitják a hasat, különben hogy vennék ki, hogy nyúlnának be műteni? de tényleg csak 3 kicsi vágáson át - bár már itthon is operálnak egyetlen metszésből, köldökön át, aminek semmi nyoma se marad, még a 3 pici se, de ez elég ritka még.


Ad 2: lehet, hogy nem lehet laparoscoposan műteni, sok feltételnek kell teljesülnie. Akkor marad a hagyományos műtét, egy nagyobb vágásból. Ez ritka manapság már, de lehet, hogy műtőben kell az előbbiről erre váltani, ha úgy adódik a helyzet - értsd: csak úgy lehet biztonságosan, a saját érdekedben JÓL befejezni a műtétet. de ez is ritka.

2011. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont 1 hónapja vették ki az epémet. Körülbelül háromnegyed órát tartott, abból negyed órát vártam a dokira, legalábbis nekem ezt mondták a szobatársak, mert én csak aludtam.

Lett rajtam 4 darab vágás, egy középen a szegycsontom közvetlen végénél, egy a köldökömben van, egy attól jobbra kb 10 cm-re és a negyedik attól még jobbra a köldökömtől kb 30 centire és kicsit feljebb. Mindegyik seb 1-1 keresztre hasonlít ami nem nagyobb 1 cm-nél. Azt mondták nekem a szegycsontnál vezették be a kamerát, a többit nem tudom sajnos, csak azt, hogy a köldök mellett lévőn vették ki az epehólyagot, a 4. sebből a műtét után fél napig egy vékony cső állt ki, hogy a folyadék távozzon.

Az egyik szobatársamnak a 3-dik sebe nagyobb lett, mert olyan nagy köve volt, hogy fel kellett vágni.


A hasmenés nem hiedelem, de ne arra gondolj, hogy folyamatosan csak rohangálsz a wc-re, hanem mondjuk eszel valamit, ami nem tetszik az emésztésednek(pl én a friss ropogós kenyértől) 10 perc múlva elmész vécére gyorsan távozik belőled, és annyi, utána semmi panasz. Ha "könnyű" ételeket eszel nem lesz hasmenésed, csak be kell tartani a kórházban kapott diétát.

2013. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Következmények: jó közérzet, megszűnt "felfújt lufi" érzés, fogyás... Sorolhatnám.
2013. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!