Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs biztosításom, befizessem...

Nincs biztosításom, befizessem a havi összeget vagy a vizsgálatok után kapott számlák nagyon magasak lennének? Vérvétel, vizelet vizsg. Hasi UH kell? !

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár vagy? Magyarországon akarsz kivizsgálódni? Van TAJ számod?
2009. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen magyar vagyok és itt szeretnék...miért?

elméletileg el kell látniuk,nem kérhetnek pénzt,csak az APEH hajthatja be az elmaradt járulékot...remélem jól tudom-legalábbis ezt mondták

2009. jan. 28. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nincs? A havi TB járulék 2008-ban 4.350.- Ft volt (lehet most minimálisat emelkedett januárban).

Ezekben az esetekben biztos, hogy nincs biztosításod:

Nincs tanulói/hallgatói jogviszonyod

Nem vagy munkanélkülin

Nincs bejelentett munkahelyed.

Nem kapsz szociális segélyt.

Ebben az esetben nem árt bemenni az APEH-hez kitölteni egy nyomtatványt és befizetni az összeget. Én decemberben fizettem magam után 12 napra, mert ennyi idő volt amikor nem volt jogviszonyom.

2009. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nyilván tudom,hogy nincs biztosításom,mert nem fizetem!!!!

csak beteg vagyok,de nem fogok ennek a szépországnak havi 4500-öt fizetni,mikor nem megyek orvoshoz,csak pl.ebben a hónapban!!!

2009. jan. 28. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal bizonyos feltételek esetén az önkormányzat vagy egy részét vagy teljes összeget átvállalja. Természetesen jogod van nem fizetni, csak akkor viselni kell ennek esetleges következményeit. Arra, hogy az ember nem szokott beteg lenni nem igazán lehet alapozni. Nekem pl. tavaly balesetem volt, nem igazán terveztem ezt előre....
2009. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemesebb kifizetned azt a 4500ft-ot ,mert ilyen vizsgálatokért jóval többet elkérhetnek. Pl egy pajzsmirigy konzultáció, amiben semmi nincs benne csak egy beszélgetés arról ,h jól vagyok és marad a gyógyszer adag nekem 1980ft-ba került. Az ultrahang hasonlók ennél jóval többe fog.
2009. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma elintéztem az APEH-ban,be is fizettem,hétfőn már megyek dokikhoz!
2009. jan. 29. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Remélem meggyógyultál.:)

Egyébként én is vacilláltam, hogy fizessem-e, de végül elkezdtem fizetni, mert mi van ha összetöröm magam és műtét kell vagy ilyesmi, nem mondhatom, hogy várjanak, míg elintézem az apeh-ben. Egyébként én sem járok orvoshoz, de fizetem ennek a ... országnak, mert mi van, ha... :S

Gondolkodtam, hogy esetleg Ausztriában fizetem, mert ott dolgozom, de ott meg 200 euró havonta. Pfff...

(Azért nem fizeti utánam a munkahely, mert csak 2 órában dolgozok.)

2009. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi..meggyógyultam...illetve semmi komoly,és már elintéztem,fél éve már fizetem:)
2009. jún. 19. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!