Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretnék információt kapni...

Szeretnék információt kapni arról, hogy milyen szervnél lehet indítványozni ennek az orvosnak az eltávolítását a praktizálástól és további betegek általa történő még betegebbé tételétől?

Figyelt kérdés
Üdvözlet Az én problémám az, hogy háziorvosom egyáltalán nem ért tudományához, ráadásul nemtörődöm viselkedéssel is tetézi ezt. Többedmagammal tudom szakmai-hozzánemértését bizonyítani, például egymással össze nem férhető gyógyszereket alkalmaztat egyidőben. Komoly gond még, h mindenkit elijeszt az orvoshoz járástól, nekem, érszűkületesnek azt mondta, h így is úgy is le kell vágni a lábam. Azóta voltam 1 másik főorvosnál, aki szimpla kezeléssel és 1 jövőbeni rutinműtéttel megoldja problémám lábam eltávolítása nélkül. Fontos megjegyeznem, hogy dühös vagyok erre az emberre, de levelem valós problémára keres megoldást, nem személyes kielégülést várok.
2009. jan. 26. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Panaszt lehet tenni akár az önkormányzatnál, vagy az Egészség Biztosítási Felügyeletnél. [link] Az orvosi hivatástól való eltiltás azért nem egy egyszerű történet, mert ha tévedésével egészség károsodást is okoz, azt is bizonyítani kell, hogy ezt súlyos gondatlanságból vagy szándékosan tette. A szabad orvos választás jegyében át lehet kérni a kártyát máshova minden következmény nélkül.
2009. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz panaszt még a betegjogi képviselőnél.S válts háziorvost!
2009. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még az Egészségügyi Tudományos Tanácsál (ETT) is panaszt tehetsz.
2009. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben az ügyben elsősorban a Magyar Orvosi Kamara etikai bizottsága illetékes. Egyszerűen írni kell egy levelet nekik. Lehetőleg többen írjátok alá, és tárgyilagosan soroljátok fel a problémákat, minél több konkrétummal, de tömören (nem kell minden részletet most leírni, csak annyit, hogy a bizottság elnöke lássa, hogy nem egyéni sérelemről van szó, hanem sokakat érintő problémáról - így van esély arra, hogy előreveszik az ügyet.)
2009. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!