Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek túl sokat van a...

Ha valakinek túl sokat van a fülhallgató a fülén, az kaphat agydaganatot vagy ilyesmiket?

Figyelt kérdés

Nekem igazából elég sokat van a fejemen, persze csak suli után. Tudom,h nem a legegészségesebb dolog. Szerintetek okozhat bármi féle daganatot vagy ilyesmit ?....A fülre tudom, h romolhat a hallás meg ilyenek. Értelmes válaszokat írjatok légyszíves :)

Előre is köszönöm a segítségeiteket. :)


2010. nov. 12. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
gondolkodj...akkor a pilóták is, a légiforgalmi irányítók stb már mind agydaganatosok lennének....
2010. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Agydaganatot nem,de rossz hallást igenis okozhat..

HA túl sokat van a füleden,ráadásul jó nagy hangerővel,akkor kábé 40 éves korodra halláskárosult leszel..

2010. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Élettani szempontból az lenne az ideális, ha a fejhallgató membránja, és a dobhártya között legalább 10cm távolság lenne. Ez persze a méregdrága stúdiófejhallgatókat leszámítva (pl. Beyerdynamic) általában nem tartott szempont.

Agydaganatot nem okoz, viszont más problémákat igen:

- írtad, hogy "suli után": ebből arra következtetek hogy nem fej- hanem fülhallgatót használsz amelyeknél ugye a fent írt követelmény már eleve abszurd. A mai korszerűbb, jobb minőségű, jól illeszkedő fülhallgatók már ún. szilikongumis kivitelűek, melynek kettős szerepe van: egyrészt hangszigetelés (belülről kifelé, illetve kívülről befelé), másrészt egy relatíve megfelelően záródó akusztikai üreg létrehozása a hallójáratban, a megfelelő mélyhangátvitel érdekében. Ebből következik, hogy minél jobban zár, azaz hangszigetel egy füllhalgató, annál jobb mélyhangátvitelt kapunk, (amit persze befolyásolnak a fülhallgató műszaki paraméterei ill. minősége). Élettanilag viszont minél tökéletesebben záródik egy fülhallgató, tehát minél veszteségmentesebb formában kapja a dobhártya a hangfrekvenciás terhelést, annál nagyobb "munkára" kényszerítjük a dobhártyát, ill a járulékos hallószervi részeket. Ebben az esetben tehát a hallásromlás-, ill. a hallóideg ideiglenes vagy maradandó kifáradásának veszélye, valamint -személyiségtől függően- az átmeneti feszültebbé válás lehetősége nagyobb.

A zajokat egyébként az emberi szervezetre gyakorolt hatásai alapján öt zajkategóriába sorolják:

1) 0-30dB (A): általában nem érzékelt hangok, zavart esetleg az impulzusszerű hangok okozhatnak.

2) 30-65dB (A): beszélgetés, ill. alvás szempontjából zavaró lehet, de még nem okoz halláskárosodást.

3) 65-90dB (A): szív- és érrendszeri problémák jelentkezhetnek. A hallószervek számára az utolsó 10dB lehet veszélyes, amely hosszabb ideig tartó behatás esetén hallásküszöb emelkedés formájában nyilvánulhat meg.

4) 90-120dB (A): hosszabb behatás esetén maradandó halláskárosodás is felléphet a Corti-szervekben történő visszafordíthatatlan elváltozások miatt.

59 >120 dB (A): megközelíti vagy eléri az emberi fájdalomküszöb mértékét. Itt a védekezési reflexeken kívül (pl. fülre borított tenyér) mozgás- és egyensúlyzavar is megfigyelhető. Maradandó halláskárosodás rövid időn belül bekövetkezik.


A fül/fejhallgató folyamatos használat esetén, hangerőtől függően a 2, ill 3-as ketegóribába tartozó fiziológiai hatásokat okozhatják.

Remélem kimerítő választ kaptál.

Üdv!

egy audiológus

2010. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést rosszul írtam, tehát helyesen: A fül/fejhallgató folyamatos használat esetén, hangerőtől függően a 3, ill 4-es ketegóribába tartozó fiziológiai hatásokat okozhatják
2010. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fejhallgató van a fülemen. És nem nem hallgatom nagy hangerővel, csak épp annyival, h rendesen halljam...pl: nekem a gépen 100-as a hangerő én meg kb 20-ason hallgatom, mert különben a tv zaját hallom. /Bátjám a másik szobában ugye, vagy a hifi...:S/ Köszönöm a válaszokat :)
2010. nov. 13. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!