Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már olyan élményed, hogy...

Volt már olyan élményed, hogy mentőt kellett hívnod és a kiérkező mentős annyira bizonytalan volt, hogy halálfélelmed volt?

Figyelt kérdés

Tegnap kellett mentőt hívnom édesapám szívelégtelensége miatt. Rosszabbodott az állapota és a mentőegység aki kijött eléggé fura volt.

Már maga a megjelenésükbe, kiállásukba lehetett látni egyfajta negatív kisugárzást. Érezni lehetett a hangján az ápolónak, hogy nagyon nincs a helyzet magaslatán. Adott neki oxigént, de azt is úgy, hogy először orrán át, majd utána ránézett a sofőrre és megkérdezte, hogy "vagy inkább adjam neki maszkon át?" Aztán a sofőr meg csak annyit mondott neki, hogy te vagy az ápoló, neked kell tudni.


Én nekem itt nagyon nagy halálfélelmem volt. Tudtam, hogy ha nagyobb baj történik apámmal akkor ezektől meg is halhat. De nem mertem nekik szólni, hogy szeretnék kérni másik mentőt, inkább csak azt akartam, hogy legyen már végre bent a kórházban biztos kezek között minél gyorsabban.


Nektek volt hasonló élményetek mentősökkel?



tegnap 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
tegnap 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére még sosem kellett mentőt hívnom, remélem így is marad.
tegnap 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na akkor ez rendkívüli eset lehetett.


Nekem kellett már többször mentőt hívnom, de mindig határozott egység jött ki akiknél tudtam, hogy jó kezekben van a beteg.

tegnap 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a baj abban, ha egymás között megbeszélik, hogy mi a jobb megoldás.

Még jó, hogy "nem hívtál másik mentőt". A késlekedés a legrosszabb megoldás.

tegnap 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Azt azért érdemes tudni, hogy mi mentősök sem úgy kezdjük a pályát, hogy profik vagyunk. Ez egy nagyon felelősségteljes és baromira nehéz szakma, aminek egy részét persze meg lehet tanulni a tankönyvekből, de egy másik részét (és ez teszi ki a legnagyobb részét) csak élesben fogod tudni megtanulni. Én jelenleg mentőtisztként dolgozom egy kisvárosi mentőállomáson, de amikor 32 éve mentőápolóként elkezdtem akkor vissza emlékszem, hogy csuklott nekem is rendesen a hangom és bizony volt az elején, hogy megremegett a kezem és bizonytalan voltam. Ez idővel elmúlik minél több beteghez mész ki és minél többet vizsgálsz meg, látsz el. Biztos vagyok benne, hogy egy kezdő mentőápolóba futottál bele aki még nagyon az elején van. Ez az egyik.


A másik amit érdemes tudni, hogy nagyon sokszor nem a kompetenciánknak megfelelő esetekhez megyünk ki. Például a mi állomásunk azért lefed jó néhány települést és erre csupán van egy esetkocsink és 2 mentőgépkocsink, amelyből az egyik 24 órában fut, a másik 12 órában. Emellett a területileg illetékes kórház 30 km távol van, tehát egy feladat nálunk átlagosan 2 óra hosszát vesz igénybe. Na most ha este 7 órakor kiküldik a 24-es mentőgépkocsit egy esethez, 8 órakor ugyebár a 12 órás kocsinak véget ér a szolgálat (persze ez sem mindig így van, gyakran túlóráznak de olyankor kint vannak feladatnál és 8 körül újabb esetet már nem igazán kapnak) és akkor maradtunk mi esetkocsiként egyedül riasztható állapotban és bizony nekünk ki kell ilyenkor mennünk egy derékfájáshoz is ami tőlünk ugyanúgy elvehet 2 óra hosszát és akkor ha közben apukád rosszul van, felhívod a mentőket akkor nem maradt más opció, azt a mentőgépkocsit fogja kiküldeni az ICS aki épp betegátadásból tart vissza az állomáshelyre és egy kezdő ápoló ül rajta.


Persze nyilván ha az ápoló kimegy és azt látja a helyszínen, hogy apukád nagyon nincs jól akkor van lehetősége rádión beszólni, hogy szeretne kérni egy magasabb szintű mentőegységet és akkor olyankor elindul a legközelebbi riasztható állapotban lévő eset/rohamkocsi és akkor távolságtól függően vagy a helyszínen megvárják vagy elindulnak apukáddal és útközben beteget cserélnek. Általában az utóbbi szokott érvényesülni.

Általában azt mindig szokták engedélyezni, hogy alacsonyabb kompetenciájú mentőegység átadhassa a feladatát magasabbnak. Fordítva már nem nagyon szokták engedélyezni. Pl. most szombaton voltam szolgálatban és akkor volt olyan esetem, hogy veseköves görcshöz hívtak ki, helyszínen elláttam, fájdalma csillapodott és akkor beszóltam rádión, hogy szeretnék engedélyt kérni arra, hogy átadhassam alacsonyabb szintű egységnek a feladatot, de nem engedélyezték. Ritkán szokták. De alacsonyabb szintű egység szinte mindig kérhet magasabb kompetenciával bíró egységet.

tegnap 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Na ezt nem tudtam, hogy így működik. Azt hittem azért egy szívelégtelenséges rosszullétre mindig tapasztalt egységet küldenek ki.
tegnap 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!