Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sok nővér miért idegbajos?

Sok nővér miért idegbajos?

Figyelt kérdés
Kiabálnak a beteggel.

tegnap 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Mert sokszor megérdemli a beteg mert ő is úgy viselkedik?


Én mindig normális vagyok az eü dolgozókkal és velem még soha nem kiabáltak.

tegnap 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Túlterheltek. Sok a beteg, kevés a nővér.

Nyilván, ha az erőforrásaik korlátozottak is, a minimális emberi gondoskodásnak és tisztességes bánásmódnak minden beteg számára biztosítottnak kellene lennie.

tegnap 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem idegbajosak, csak mondjuk előtte már legalább hatszor kérték meg szépen kedvesen, hogy tessék szólni ha lecsöpögött az infúzió és ne próbálja meg kitépni mert kijön a branül, de nem érti meg és csak azért is kitépi aztán már vénája sincs. Ezek mellett meg még játszik az a tényező is, hogy kevés a nővér, sok a beteg és sokat kell gürizni, sok a stressz.


Egyébként olyat még sosem tapasztaltam, hogy az ápoló úgy kiabál a beteggel, hogy annak nincsen alapos oka, pedig elég régóta mozgok az egészségügyben, voltam már kórházi ápoló, mentőápoló, jelenleg anesztes vagyok.

tegnap 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy viselkedik a beteg? Miről beszélsz? Egy beteg az beteg. Aki alapból zavart, mert éppen kínlódik, az hogyan viselkedjen? Csendben tűrje a fájdalmat, a kínlódást? Vagy aki nehezen mozog, annak hiába kiabálnak, hogy forduljon már meg mama, egyszerűen nem tud. Kiszolgáltatott emberekről van szó, akik nem azért kerülnek kórházba, mert éppen nincsen jobb dolguk. Próbálj már meg normális országban kiabálni a beteggel, nem sokáig fogsz kórházban dolgozni. Én háromszor szóltam a nővéreknek, hogy le szeretnék feküdni, mert rosszul vagyok. Nem lehet. Mondom miért nem. Mert megy az infúzió. Már itt megcsillant a hatalmas szakmai tudás, miszerint fekve nem lehet infúziót adni, csak ülve. Jött az orvos félóra múlva, mondom le szeretnék feküdni, mert rosszul vagyok. Azt mondja rendben van, hamarabb is lefekhettem volna, szóljak a nővéreknek. Most akkor erre mit mondjak? Én nem vagyok agresszív ember, de ha nem lettem volna szarul, összevissza vertem volna a nővéreket, aztán odakötöztem volna őket a székhez, hadd üljenek ott egészen reggelig, míg meg nem vizsgálják őket. Majd ráfogom, hogy stresszes vagyok, meg rossz napom volt.
tegnap 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

#4 aranyos hogy olyan naiv vagy hogy azt hiszed a betegek között nem lehet bunkó fszkalap. Nézz már szét a világban. Máshol soha az életedben nem találkoztál még rossz emberrel? A buszon, az iskolában, a munkahelyen, a boltban, az utcán, a családban stb. Na azok az emberek akik alapvetően rosszindulatúak a kórházban is azok lesznek, akkor miért ne erdemelhetné ki a bunkozast?


Egyébként nem azt írod hogy kiabaltak veled, csak elmondtak miért nem lehet. Azt a kiabalast akkor már így hozzá költötted? És mi tartott vissza attól hogy egyedül lefekudj?


A válaszokra adott "heves" reakciód sem azt mutatja éppen hogy egy csoda kedves ember vagy.

tegnap 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező,


a korábbi válaszokból is láthatod, hogy ez egy nem normális ország.


Aki nem bírja azt a munkakört, ahol emberekkel kell foglalkoznia, annak bizony más állást kell keresnie.

tegnap 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

4: "Aki alapból zavart, mert éppen kínlódik, az hogyan viselkedjen? Csendben tűrje a fájdalmat, a kínlódást?"


Igen!

Egy felnőtt embernek legyen már önuralma!

Amit te írsz, az gyerekosztályon elfogadható lenne, mondjuk 10 éves kor alatt.

Sajnos ma nagyon sok felnőtt képtelen uralkodni magán, és hisztizik, mint egy kisgyerek.

tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-eshez annyi kiegészítést hogy bár hisztizni éppen lehet, de ez nem jogosít fel senkit arra hogy goromba legyen, pláne nem arra hogy "összevissza verje a nővéreket". Akiben ilyen gondolat felmerül az jobb napjain se lehet teljesen normális.
tegnap 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Többször voltam kórházban.Sajnos vannak goromba betegek is,bizony ezekkel kiabálni is kell,de még így sem értenek.Ilyen betegek ellátásához sokszor 1 nővér nem is elég.
tegnap 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!