Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egészségbiztosításom...

Az egészségbiztosításom érvényes lehet most?

Figyelt kérdés
Egyetemen csináltattam TAJ számot, mindent elintéztem akkor (előtte külföldön volt betegbiztosításom). Akkor az megszűnt júniussal. Augusztustól dolgozom, tehát van már befejezett hónapom is, lassan kettő is. Állami munkahelyen vagyok. Most a sürgősségire el kell menjek, de eszembe jutott, hogy a régi taj kártyám elveszett, a munkahelyemen csak bediktáltam azt, de nem érkezett új. Ennek automatikusan kellene jönnie? Mindenesetre a számot tudom, de nem tudom, hogy nekem kellett volna-e csinálnom valamit. Az is eszembe jutott, hogy automatikusan érvényes-e a betegbiztosítasom? Mert a munkahely nyilván fizeti, de már ebben sem vagyok biztos.

ma 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed fizeti utánad a járulékot, akkor - szerintem - érvényes.
ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az EESZT-ben nézd meg, hogy érvényes-e. A személyi is tartalmazhatja, attól függ, mikor csináltattad, kaptál-e hozzá pl. kódot? Ez utóbbi tőbbször is változott az elmúlt években.
ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha a rendszerben nem látszik, hogy érvényes lenne, utólag is lehet azzá tenni?
ma 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ellátnak akkor is, de fizetned kell érte. A kormányablaknál is rendezheted az érvényességét, és kérhetsz új kártyát.

Ha bemész az eeszt-be és beütöd a taj számod, tudsz továbblépni, pl. nézni ellátásokat, vagy korábbi leleteket?

ma 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!