Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen összegű most általában...

Milyen összegű most általában a megváltozott munkaképességűeknek adott támogatás?

Figyelt kérdés

Nem tudom a pontos meghatározását, de ha 50, 60, 70, 80 stb. százalékban fogyatékkal élő valaki, havonta mennyi támogatást kaphat? Nagyjából. Te ismersz ilyen esetet?

És hol kell kérvényezni? Többféle támogatás is van?



ma 11:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen én például így jártam
ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Lehetetlen. Ez nem így megy .
ma 15:25
 13/18 anonim ***** válasza:
De igen Magyarországon így megy
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha valaki pár évet nem dolgozna, 5ből 2őt, suli után, soha életében nem kapna támogatást. Vagy ha véletlenül kihagyja a felülvizsgálatot egyszer. Olyan emberek akik pont nem képesek dolgozni. Vagy ha kórházban van sok ideig és nem dolgozik.
ma 15:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen
ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A rokkantsagi jaradek osszege amihez nem kell munkaviszony, 58 ezer Ft. Ne akard kapni.
ma 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ja, hogy tb fizetés a feltétel.

Most már támogatást lehet kapni munka mellett is.

ma 17:09
 18/18 anonim ***** válasza:

Többféle támogatás van, a rehabilitációs járadék kisebb, a rokkantsági járadék magasabb összeg. Lehet mellette dolgozni.

Pár évet nem sikerült dolgoznia: annyival később igényelheti.

A felülvizsgálatot nem szabad kihagyni. Be kell írni naptárba, fel kell írni megjegyzésbe, hogy ne felejtsd el.

Sokat van kórházban, nem tud elmenni felülvizsgálatra: ezt jelezned kell. Hasonlóan, a hosszabb ideig tartó kezelést is jelentened kell.

ma 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!