Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jelenleg milyen telefonszámon...

Jelenleg milyen telefonszámon lehet mentőt hívni?

Figyelt kérdés

Mióta van ez a 1830, teljesen bizonytalan vagyok, hogy mi van a 104 vagy 112-vel.


Szóval egy eszméletlen emberhez ha mentő kell, mit kell tàrcsázni?



ma 05:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

112 – egységes európai segélyhívószám; bármilyen vészhelyzet esetén (mentő, tűzoltóság, rendőrség) lehet hívni.

104 - sürgős esetben (eszméletlen, vérzik, ..) ezt a számot hívjad.

(Vagy a 112-t)

1830 - inkább tanácsadásra szolgál. Ha nincs a településen egyáltalán, vagy akkor éppen háziorvosi ügyelet, ezen a számon kérhetsz segítséget. A mentőszolgálat tehermentesítérére szolgál. Hogy ne hívjanak mentőt, ha pl. Józsi bácsi 3. napja egyfolytában szellent. Persze, ha úgy ítélik meg, hogy szükséges a segítség, akkor küldenek.

ma 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

A 104 és a 112 már egy ideje összeolvadt, szóval mindegy, melyiket hívod, ugyanott fog csörögni.

Úgyhogy eszméletlen ember esetén 112, és fontos azt is mondani, hogy pontosan hol vagy (kezdve azzal, hogy melyik városban).

ma 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudod, akkor a helyi számot tárcsázd mindig. Nekem fel van írva. A 112 haldokló emberhez nem volt hajlandó mentőt küldeni és először azt sem értették meg, hogy honnan telefonálunk, majd mentő küldése helyett teljesen haszontalan tanácsokat kezdtek el mondogatni.
ma 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát a 104 működik még, csak összeolvadt, értem. Bevallom úgy tudtam, hogy totàl megszünt.


Igazából nyomaszt egy ideje, hogy azt sem tudom kit kell hívni, ha baj van, ezért szeretném ezt helyre tenni a fejemben.

A 1830-as szàmot is gugliznom kellett, mert annyi megvolt, hogy van benne 1 és 8, de a többi meg a sorrend nem volt meg.

ma 08:04
 5/9 A kérdező kommentje:

3!

Azért ez, hogy haldoklóhoz nem akarnak mentőt küldeni?! Akkor kihez küldenek? Ez durva nagyon.


És ha annyira úgy tűnik, hogy az illető meghal vagy már meghalt, akkor tényleg nem jön ki mentő? De akkor kit kell hívni, ki mondja ki hogy biztosan nem él?

A hàziorvos? Az kijár még a házakhoz a mai világban?


Még mi van akkor, ha az illető halottnak tűnik, de még nem az, csak olyan szinten nincs magànál hogy halottnak tűnik, de valójában orvosi segítséggel megmenthető lenne???

Ez komoly, hogy ennyire a laikus járókelőre vagy családtagra van bízva, hogy megàllapítsa, él-e még, élhet-e még tovább az az eszméletlen?


Az, hogy van-e pulzusa, én még makkegészséges embernél sem tudom megérezni, nemhogy fekvő àjultnãl egy pánikszitu kellős közepén...


Amúgy köszi mindenkinek a választ!!!

ma 08:16
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem olvadt össze a 112 és a 104. Ha a 112-t hívod és mentő kell úgy ítélik meg, akkor kapcsolnak a mentőkhöz, az egy plusz kör.
ma 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“ki mondja ki hogy biztosan nem él?

A hàziorvos?“


Igen, ő megy ki a halált megállapítani, ha otthon hal meg.

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, 2017 óta a szombathelyi/miskolci központban csörög akkor is, ha a 104-et hívod, meg akkor is, ha a 112-t, nincsen semmilyen plusz kör. Teljesen mindegy, melyiket tárcsázod.
ma 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, akkor legyen így, de hogy a dolog nem működik jól, az biztos. Sajnos mostanában hívnom kellett párszor a 112-t és mindig miután elmondtam a gondomat, kapcsoltak a mentőállomás diszpécseréhez, ahol újra el kellett mondanom mindent és ők küldték csak a mentőt ki. Szó sem volt arról a 112-nél, hogy kiküldik ők. És az eszméletlen beteg addig fekszik ott.
ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!