Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Le lehet kérdezni azt, hogy...

Le lehet kérdezni azt, hogy ki van e fizetve utánam a tb?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy a cég ahol dolgozom elkezdte "fizetni" utánam a tb-t.(bejelentett, hogy ott dolgozom) Konkrétan nem kaptam fizetést. Arra lennék kíváncsi, hogy a tb-t sem fizették utánam? Nem rúgtak ki csak egyszerűen nem kaptam fizetést....
ma 17:07
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Le lehet ügyfélkapun, sőt majd ha lesz fizu, akkor még elektronikusan a bérpapírt is meg tudod nézni, de a legegyszerűbb a munkáltatót kérdezni. Kicsit a kérdésed fura, mert először azt írod fizetik utánad, utána meg kérdezed, hogy fizetik-e. Először is bejelentettek a rendszerbe, de még akkor nem fizetnek utánad semmit, majd a fizudból levonják. Vannak határidők, hogy mikor milyen járulékot hogy kell fizetni, ezt nem tudom, ezért gondolom lehet olyan, hogy befizetik és te csak mondjuk pár nap múlva kapod meg a fizudat.
ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs ügyfélkapud, akkor menj el a háziorvosodhoz. Ők látják, hogy fizetve van-e a TB-d. És ha nincs, erről papírt is tudnak adni.
ma 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem erről lenne szó...3 éve ott dolgozom és most először nem kaptam fizetést és arra lennék kíváncsi vajon annak ellenére, hogy fizut nem kaptunk azért a tb befizették? /...talán hallottál róla, hogy Nagyatádon egy 140 éves múltú gyár nem fizette ki a dolgozóit...Atv is foglalkozott vele és a neten is olvashattál.../
ma 17:50
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt írhattad volna a kérdésben is. Így már nem biztos egyáltalán, nem hinném, hiszen a járulékot fizetés arányosan fizetik be utánad. De ezt a munkáltató tudja csak megmondani, vagy ügyfélkapun meg kell nézni, ha az nincs, akkor NAV meg tudja mondani.
ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ügyfélkapun annyit látok, hogy 2021-elkezdték fizetni. Azt is meg lehet nézni, hogy havonta mennyit fizettek be? Hol találom ezt a lehetőséget? Köszönöm! /amúgy bérpapírt kaptam, gondolod hogy ha azt mondják legyek (legyünk) türelemmel lesz fizetés, elmondják az igazat arról, hogy befizették utánunk a tb-t? pontosabban hihetek nekik pl: ha azt mondják igen/
ma 18:20
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát olyan van, hogy a bérpapírt előbb megkapod, de amúgy neten is fent van, sőt az is, hogy mennyi az amit neked utalnak.

[link]

ma 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs fent.... gondolom a cég nincs benne a kalapban ... Vagy legalábbis nincs semmi... lépjek be...mindent betörők aztán belépek, majd kidob...
ma 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!