Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt köröm sebész által?

Benőtt köröm sebész által?

Figyelt kérdés

Remélem attól, hogy hosszú lesz a probléma leírás, még lesz olyan, aki végig olvassa, és segít. Tehát már jó ideje be van/volt nőve a körmöm, ami eléggé el is fajult (begyulladt, gennyedzett, vadhús is nőtt rá), de sokáig halogattam, mivel nem mertem elmenni szakemberhez (tudom, hogy ez hiba!). 2 héttel ezelőtt gyógypedikűröshöz fordultam, aki bár elég fájdalmasan, de kivágta a körmöm, illetve visszahúzta a vadhúst, vagyis 2 hete még így tudtuk. Telt az idő, és bár szerintem sokkal szebb, mint amikor legelsőnek mentem oda hozzá, a pedikűrös mégis azt mondja, hogy nem gyógyul a seb úgy ahogy kéne, stb. Mindenféle módon próbálta kezelni, aztán azt mondta, hogy valószínűleg még maradt ott köröm darab, hiszen valami generálja a további gennyedzést és gyulladást. Mellékesen lehet, hogy van egy kezdetleges cukorbetegségem (most vizsgáltatjuk ezt is), ami által ugye még lassabban gyógyul a seb. További kezelésekre lenne szükség, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy van-e ott még valami (köröm), aminek nem kéne ott lennie, azonban én már nem bírom tovább azt a fájdalmat, félve megyek a pedikűröshöz folyamatosan, mert tudom hogy mi vár ott rám. A lényeg, hogy 2 hete 2 naponta járok a pedikűröshöz és folyamatosan fáj a “piszkálástól”, fertőtlenítéstől, stb. Azon gondolkoztam, hogy inkább elmegyek sebészetre magánba, de félek tőle. Akinek van ezzel tapasztalata, ahhoz szólnak a kérdések. A sebész hozzá tud-e úgy nyúlni a lábamhoz, hogy előtte már a gyógypedikűrös is vagdosta, és elméletileg a nagyobb körömrész, ami be volt nőve, már ki van vágva? Fáj-e az érzéstelenítés és a beavatkozás (gyulladt a lábam azóta is)? A gyógypedikűrös nagyon sebészet ellenes, azt mondta, hogy a sebészeten levágnak egy óriási részt a körömből és az nyilván csúnya lesz utána, ez igaz? A lézeres kezelés a jobb vagy a “sima” kimetszés?

Tudom, hogy az én hibám, hogy idáig fajult, és végül az én döntésem is lesz, hogy elmegyek-e a sebészetre, de valaki segítsen kérlek, és ossza meg a tapasztalatait, mert már kezd sok lenni nekem ez, elegem van, és egyszerűen nem tudom, mit kezdjek ezzel, hogy jobb legyen és végre ne fájjon.



szept. 13. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer több éven keresztül bevolt nőve mindkét nagylábujjam. Én TB alapú sebészhez mentem, 3 hónap múlvára kaptam az időpontot viszont nagyon ügyesen megcsinálta, kivágta az egész körmömet nem csak azt a részét ami be volt nőve és ahonnan kivágta azt aminek nem kellett volna ott lennie ott össze is varrta. Eszembe nem jutott volna nem orvossal hanem pedikűrössel megcsináltatni. Szerintem menj el sebészhez, érzéstelenítést is kapsz és elég csak egyszer elmenni hozzá. Én ajánlom hogy menj el csak ne TB alapúra mert akkor várhatsz 3 hónapot az időponttal
szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen volt nekem ilyen hogy ugyanúgy pedikűrös piszkálgatta és a végén benőtt ,gyulladàs, és alig bìrtam làbra állni. Ne halogasd szerintem. Anno rajtam is a sebész segìtett,nem kell parázni. Annyi fog történni hogy bead egy szurit a lábujjadba , az egy kicsit kellemetlen. Amikor elkezd zsibbadni megszúrja a làbadat majd kérdezi h érzed-e.. Itt ha igen akkor vár még vagy bead mégegyet ezt nemtudom mert én elsőre nem éreztem. Utána egy sebészi ollóval eltávolìtja a körmöd szélét teljesen hosszába egy csìkban,majd bekötözi és viszlát. Utána 1-2 napig nem érheti vìz meg alátesz valamit akkor lehet erre nem emlékszem mert tényleg régen volt. Visszamész leveszi a kötést lehet felìr még valamit amivel kenni kell. Nekem azt mondta anno hogy ezt úgy lehet elkerülni hogy amikor vágod a körmödet akkor ahol befordul a köröm ott mindig vágd ki hogy egy kis lyukacska legyen. Ìgy szakszerű és soha többé nem fog benőni. Azóta betartom és valóban ìgy van. A városi legendàkkal ellentétben hogy majd mimdig be fog nőni ez nem igaz.
szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért is tartok tőle, mert utána olvastam, és pár ember azt írta, hogy ha gyulladt a terület, akkor nem úgy hat az érzéstelenítő. Illetve mert a pedikűrös ennyire negatív véleménnyel van a sebészetről.
szept. 13. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Hidd el a pedikűrös tette eddig a legtöbb kàrt. 😃 A sebész megszűnteti a gyulladást azzal h kovàgja beköti meg ad gyógyszert rá. Nekem is amúgy meg volt dagadva tiszta k3k zöld lila megszúrta és nem éreztem semmit
szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!