Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha más kerületben rendelő...

Ha más kerületben rendelő háziorvoshoz megyek át, ő adhat beutalót az itteni szakrendelőbe, és baj esetén fordulhatok az itteni ügyelethez?

Figyelt kérdés

szept. 9. 05:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A szakrendelőnél kell megnézni, ki adhat beutalót.
szept. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az a feltétel, hogy a lakóhelyed a szakrendelő kerületében legyen.
szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Háziorvosa bárhol lehet valakinek, szakrendelésre azonban csak a lakhely szerint mehet, úgyhogy a háziorvos oda kell, hogy írja a beutalót. Illetve az új szabályozás szerint, ha valahol hosszú a várakozási idő, akkor felajánlhatják, hogy olyan helyre küldenek, ahol rövidebb. De először a lakhely szerint kell időpontot kérni.
szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

én PONT ebben a helyzetben vagyok.

VII. kerület a bejelentett lakcímem, de IV. kerületben van a régi háziorvosom, akihez ragaszkodom.

Ha nem kell a szakrendelésre beutaló, akkor el tudok menni a VII. kerületben, pl. bőrgyógyászat, mert a lakcímkártyámon VII. kerületi cím van.

Ha kell beutaló, pl. mammográfia, akkor viszont CSAK a IV. kerbe tudok menni, mert a IV. kerületi háziorvos csak oda tud beutalót adni!

Ide viszont vinnem kell egy ú.n. "praxisigazolást", amit a háziorvos állít ki, és igazolja, hogy hiába nem a IV. kerben van a lakhelyem, mégis ott veszem igénybe a háziorvosi ellátást...

Szóval, elég bonyolult, de én kb. csak szűrővizsgálatokra megyek szakrendelésre, így kezelhető.

szept. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!