Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyukám kórhazban fekszik...

Anyukám kórhazban fekszik stroke miatt, a belgyogyaszatrol miert elfekvőbe akarják rakni?

Figyelt kérdés
szept. 8. 22:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%

"Sajnos ilyena maygar egészségügy..."

Nem, nem csak a magyar egészségügy ilyen, hanem mindegyik. Sehol nem tartanak olyan beteget aktív ágyon, akinek az állapota, betegsége miatt a gyógyulás nem lehetséges, hanem állandó ápolásra, felügyeletre van szüksége. Az aktív ágyakat azoknak tartják, akiknek elsősorban orvosi kezelésre van szüksége.

szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

#11

Ez így igaz

Még az a szerencse, hogy az anyukát a kórház nem adta ki.

Nálunk az orvos nyíltan kimondta, hogy a kórházban az elfekvő a végső állomás így vagy úgy. Onnan a beteg vagy haza megy vagy meghal. Attól függ, hogy az ápolás mellett mennyire tud megerősödni a beteg.

szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Anyukám nem erősödik, hanem gyengül.

Az elfekvőbe meg egyenesen meghal.



Akkor szerintem egy idősek otthona is jobb lenne neki, nem?


Nem is tudom, miért nem küldik rehabilitacióra

szept. 9. 10:36
 14/26 A kérdező kommentje:

Vagy a krónikus belgyógyászat a rehabilitáció?

Ahol a gyógytornász 5 percre odaszalad?

szept. 9. 10:37
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Idősek otthona jobb lenne neki.

Ha nem küldik rehabilitációra akkor nem látnak rá sok esélyt hogy erősödni fog anyukád.

Ilyen esetben egyébként ha napi 1 órát foglalkozna vele a gyógytornász az sem segítene. Legalább napi 3x kéne

De valós hogy arra se kapacitás sincs, se akarat a kórház részéről.

Étvágya van anyukádnak?

Mindenképpen beszélj a nővérekkel, orvossal anyukád állapotát illetően. És ha nagyon terlenek, nem kapsz egyenes választ az is egy válasz. Tudod mit jelent.

szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Előttem már mindent leírtak.Idősebb vagyok anyudnál, már 3 sztrókom volt.

A 3. a legsúlyosabb agytörzsi.Műtéttel vissza hoztak.Láttam,megtapasztaltam

hogy megy gyógyítás .Akinél 1 hét bentlétnél nem tapasztalnak javulást.Attól szabadul a kórház.Annyi ídőt adnak,hogy legyen idő a beteg elhelyezésére .

Én magam is etettem beteg társat,mert olyan kevés a nővér,hogy mindenkire nincs ideje .Sajnos vannak olyan betegek is akik még kárt is tennének magukban,nem maradnak meg az ágyban,ezért rögziteni kell őket.A kiabálásukkal a többi beteget sem hagyják aludni,nyugodni.

szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
9. Ez maga a CSODA, de ahogy mondod "lehet" hogy elég pénz kell hozzá. ☹️ Ez a magyar egészségügy! Nem a beteggel van igazán a probléma (mert az azért megy oda hogy meggyógyítsák), hanem a Rendszerrel! ☹️
szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ismerősöm anyukája is így került be, ő lélegeztetőgépre került Covid idején, szerintem kérdés nélkül lekapcsolták! Szemét gyilkosok! Van egy pár ápoló aki nem bírta és kipakolt, lehetett hallani, olvasni.


Ápolóból is kevés van és némelyik olyan hogy bármire megalkuszik, a lelkét is eladja!

szept. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet anyukáddal? Sikerült beszélni az orvossal? Mit mondtak?
szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Igen, beszéltem az orvossal, azt mondta januárig kiadjak a krónikus belgyógyasuatról, intézzünk neki idősek otthonát, vsgy Szolnokon a máv kórház elfekvőjébe .


Meg az orvos mondta, hogy az agytörzse sérült meg, nem fog járni, nem ertrm évvel mit akart.

szept. 15. 05:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!